Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Fotosintezė

Fotosintezė

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Išsamus referatas apie fotosintezę. Kas yra fotosintezė? Kodėl augalai žali? Fotosintezės fazės. Kaip augalai paima saulės energija. Fotosintezės greitis. Šiltnamio efektas. CO2 kiekis atmosferoje per pastaruosius 20 metų. Žmogaus veikla ir jos dalys papildomame šiltnamio efekte. Temperatūros pokyčiai per praėjusius 150 000 metų. Šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Ateities prognozės. Iliustracijos. Išvados. "Mano nuomonė"

Ištrauka

Pagrindinis referato tikslas – supažindinti skaitytoją su fotosintezės procesu,bei šiltnamio efektu. Paaiškinti kaip fotosintezė susijusi su šiltnamio efektu. Informuoti apie šiltnamio efekto pasekmes .


Augalai kaupia saulės energiją ir ją panaudoja reakcijoms, kurių metu iš anglies dioksido ir vandens susidaro gliukozė ir deguonis. Šis procesas vadinamas fotosinteze.
Šviesos energija
Anglies dioksidas+ vanduo+energija gliukozė+deguonis
Chlorofilas
Fotosintezė – tai procesas, kuris verčia saulės energiją į cheminę energiją, slypinčią organinių molekulių jungtyse

Kodėl augalai yra žali?
Saulės šviesą galima suskirstyti į skirtingų bangos ilgių šviesos spindulius. Kiekvieno bangos ilgio šviesa yra skirtingos spalvos. Sumaišius visų spalvų spindulius gaunama balta šviesa. Visas spalvas galime pamatyti pro stiklo prizmę. Ji suskaido šviesą į skirtingų bangos ilgių spindulius ir sukuria spektrą. Trumpesnio bangos ilgio šviesa atrodo mėlyna, o ilgesnio raudona. Nuo šviesos bangos ilgio priklauso ir jos energija: mėlynų spindulių energija yra didesnė negu raudonų.
Kai kurie cheminiai junginiai gali sugerti tam tikro bangos ilgio šviesą. Kai į šiuos junginius krinta balta šviesa, sugerti šviesos spinduliai lieka junginyje o kiti atsispindi. Todėl atspindėta šviesa atrodo spalvota. Pvz.: kai balta spalva apšviečia obuolį, jo odelė sugeria visų spalvų šviesą, išskyrus raudoną. Raudona šviesa atspindima, todėl obuolys mums atrodo raudonas. Kadangi žalios spalvos šviesa tesugeriama silpnai, tai lapai mums atrodo žali. Kiti augalų pigmentai, tokie kaip geltonos arba oranžinės spalvos karotinai,sugeria violetinės, mėlynos ir žalios spektro dalies šviesą. Šie pigmentai gerai matomi rudenį prieš nukrentant lapams, kai chlorofilas suskyla. Fotosintezėje dalyvaujantys pigmentai sugeria mažiau nei 2% žemę pasiekiančios saulės energijos
Augalai turi tam tikrą cheminių junginių, vadinamas pigmentais, kurie sugeria tam tikrų bangos ilgių šviesą. Svarbiausias pigmentas yra chlorofilas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-08
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis196.38 KB
Autoriusingrid
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fotosinteze [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-31 IP: 193.219.64.70
    inga sako

    puikiai parastytas darbas, konkretus.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą