Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Mikroorganizmai žmogaus kūne

Mikroorganizmai žmogaus kūne

  
 
 
1234567
Aprašymas

Patogeniniai mikroorganizmai. Mikroorganizmai. Burnos mikroorganizmai. Plaučių mikroorganizmai sukeliantys ligą. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus kūnas – tarsi sudėtingas mechanizmas. Didžiąją laiko dalį jis veikia sklandžiai, bet kartais ir sugenda. Šios gedimus gali sukelti sutrikimai paties kūno viduje arba įsibrovėliai iš išorės. Liga sukeliantis organizmai vadinasi patogeniniais mikroorganizmais. Patogeniniai mikroorganizmai puola kūno ląsteles arba išskiria stiprius nuodus, vadinamus toksinais. Beveik visi jie yra mikroskopinės gyvos būtybės, vadinamos mikroorganizmais. Svarbiausi patogeniniai mikroorganizmai yra bakterijos ir virusai, tačiau kai kurias ligas sukelia mikroskopiniai grybai arba vienaląsčiai organizmai. Sveikame kūne yra apie 100 000 milijardų bakterijų, kurios dažniausiai vadinamos mikrobais. Jų paprastai yra ant odos ir virškinamajame trakte. Jos dažniausiai nedaro jokios žalos. Bet kai juos prasiskverbia į kūno vidų, jos tampa patogeninėmis ir sukelia lyga.

PATOGENINIAI MIKROORGANIZMAI
Žmogaus kūnas – ideali aplinka daugeliui mikrobų. Organizme, į kurį patenka patogeninių mikrobų, vyksta atsakomosios reakcijos, per kurias organizmas arba sunaikina mikrobus, arba suserga. Mikrobų toksinų sukeltos patologinės reakcijos trikdo audinių ar organų funkcijas, atsiranda bendrų negalavimo požymių, blogėja apetitas, krečia šaltis, pakyla temperatūra, gali išberti odą. Mikrobų patogeniškumas (sugebėjimas sukelti ligą) priklauso nuo jų genetinių savybių, taip pat ir nuo daugelio kitų aplinkybių. Organizme mikrobai toliau plinta arba dauginasi įsiskverbimo vietoje, sukelia infekcinį procesą, kuris priklauso nuo mikrobų kiekio, savybių (virulentiškumo ir toksiškumo), patekimo vietos ir organizmo atsparumo. Kai patogeniniai mikroorganizmai sėkmingai prasiskverbia į kūną, praeina šiek tiek laiko, kol prasideda lyga. Šis laikotarpis vadinasi inkubaciniu laikotarpiu. Vienu patogeniniu mikroorganizmų inkubacinis laikotarpis yra kelios valandos, o kitu keleri metų. Kai mikrobai įveikę kūno paviršaus barjerus, patenka į audinius, prasideda uždegimas. Toje vetoje kaupiasi limfa, kraujas, leukocitai, kurie neleidžia plisti infekcijai. Taip pat daug mikrobų sunaikina rūgščios skrandžio sultys. Iš oro įkvėptas bakterijas šalina kvėpavimo takų virpinamasis epitelis. Kraujo serume yra baktericidinių medžiagų. Jį sudaro serumo baltymai- globulinai. Be to, kraujyje aptikta kitų antimikrobinių medžiagų.
MIKROORGANIZMAI
Labai daug mikroorganizmu yra odos paviršiuje: 1cm2 randama 103-10 4, laikanti higienos galima sumažinti 90 bakterijų. Dėl odos riebalinių ir prakaito liaukų sekretų baktericidinio ir rūgštinamojo poveikio vyrauja nepatogeniniai stafilokokai, mikrokokai, sarcinos, sporinės ir besporės lazdelinės bakterijos. Kitos bakterijos kaip stafilokokas, streptokokai, vertintinos kaip pernašos būdu papuolusios rūšys. Daug mikroorganizmų randama ant rankų ir ypač panagėse.
Skrandyje mikroorganizmu negausu, randama rūgštims atsparių sarcinų, pienarūgščių bakterijų, mielių, taip pat išgyvenančių rūgštinėje terpėje kvėpavimo takų ir maisto mikroorganizmų. Jai sumažėjo skrandžio sulčių rūgštingumas, tai atsiranda entirokokų, stafilokokų.
Žarnyno viršutinėje dalyje mikroorganizmų dar nedaug dėl rūgščios maisto masės ir dėl tulžies baktericidinių savybių. Tačiau tolesnėse jo dalyse, ypač storojoje žarnoje mikroorganizmų yra labai daug. Jų rūšinė sudėtis labai įvairi ir gali kisti priklausomai nuo maisto.
Žarnyno bakterijos būna dvejopos: 1) dalyvaujančios metabolizmo procesuose ir apsaugančios organizmą nuo infekcijų (pvz, bifidobakterijos); 2) atsitiktinai patekusios – sąlygiškai patogeninės ir infekcijų sukėlėjai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-30
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis10.71 KB
Autoriusirina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikroorganizmai zmogaus kune [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus verslo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą