Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Transplantacija ir organų donorystė

Transplantacija ir organų donorystė

  
 
 
12345678
Aprašymas

Transplantacija. Bažnyčios požiūris į organų transplantaciją. Gyvūnų organų transplantacija. Donorystė. Kaip tapti donoru? Donoro kortelė. Donorystės himnas. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Šiuolaikinė medicina sparčiai tobulėja – Lietuvoje atliekamos vis sudėtingesnės organų transplantacijos, mikrochirurginės, kardiochirurgijos ir kitos operacijos. Tačiau daugia dėmesio skirsime organų transplantacijai ir mikrochirurgijai.
TRANSPLANTACIJA - (lot. trans… - priešdėlis, reiškiantis kurios nors dalies perkėlimą į kitą vietą + plantatis – augalų sodinimas), persodinimas, audinių, organų ar organų sistemos perkėlimas i kitą to paties organizmo vietą, į kitą tos pačios arba kitos rūšies organizmą. Persodinamas audinys ar organizmas vadinamas transplantuotu, organizmas iš kurio jis paimtas donoru, organizmas, kuriam transplantuotas persodintas, - recipientu.
Transplantacija Lietuvoje yra įstatymiškai įteisinta. 1999.12.21 Lietuvos Respublikos Seimas priėmė žmogaus audinių ir organų donorystės ir transplantacijos įstatymas.
Įstatymo paskirtis:
1. Šis įstatymas nustato žmogaus audinių ir organų donorystės ir transplantacijos sąlygas bei tvarką.
2. Šis įstatymas nereglamentuoja spermos, kiaušialąstės, embriono, vaisiaus, kraujo ar jo sudėtinių dalių transplantacijos. Jų transplantaciją reglamentuoja kiti įstatymai.
3. Šis įstatymas nereglamentuoja audinių ir organų paėmimo ar ištyrimo žmogaus patologoanatominio ar teismo medicininio tyrimo metu.
Asmenys, pažeidę šio įstatymo reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
Ankščiau už žmogaus audinių ir organų donorystės ir transplantacijos įstatymą 1996 11 12 Lietuvos Respublikos Seimas priėmė kraujo donorystės įstatymą.
Įstatymo paskirtis:
Šis įstatymas nustato donorystės įgyvendinimo principus, tvarką ir sąlygas, donorų teises ir pareigas, kraujo donorystės subjektus, kraujo preparatų gamybos bei transfuzijos (Transfuzija - kraujo perpylimas, jo sudėtinių dalių ar kraujo preparatų perkėlimas į žmogaus organizmą gydymo tikslu arba kraujo preparatų – profilaktikos tikslu) programas.

Kraujo donorystės įstatymas derinamas su Europos sąjunga:
Vyriausybė pritarė Lietuvos Respublikos kraujo donorystės įstatymo pakeitimui, parengtam siekiant įgyvendinti Europos Sąjungos teisės aktų nuostatas atitinkančius žmogaus kraujo, kraujo komponentų surinkimo, ištyrimo, perdirbimo, laikymo bei paskirstymo kokybės ir saugos standartus. Lietuvos kraujo donorystės įstatymas dėstomas nauja redakcija. Siekiama įteisinti Europos Sąjungos teisės aktuose išdėstytas sąvokas, nustatyti kraujo donorystės įgyvendinimo principus, tvarką ir sąlygas, donorų teises ir pareigas, kraujo donorystės subjektus, sustiprinti transfuzinį budrumą. (Transfuzinis budrumas - tai donorų ir recipientų pavojingų, netikėtų ar nepageidaujamų reiškinių arba reakcijų stebėjimo priemonių visuma bei epidemiologinis donorų tikrinimas). Priėmus Lietuvos kraujo donorystės įstatymo pakeitimo įstatymą buvo sudarytos sąlygos aprūpinti asmens sveikatos priežiūros įstaigas aukštos kokybės kraujo komponentais, atitinkančiais Europos Sąjungos standartus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-03
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis860.86 KB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaPlungės Senamiesčio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transplantacija ir organu donoryste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Plungės Senamiesčio vidurinė mokykla
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą