Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Plėšrūs mikroorganizmai

Plėšrūs mikroorganizmai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Plėšrios bakterijos. Pirmuonys. Amebos. Foraminiferai. Radioliarijos. Saulėgyviai. Infuzorijos. Didinijos.

Ištrauka

Mikroorganizmai – tai labai gausi ir įvairi gyvūnų grupė. Prie jų priskiriamos ir prokarotinės bakterijos, ir eukariotiniai pirmuonys, ir smulkūs grybai. Mikroorganizmų galima aptikti visur, net tokiose aplinkose, kur kiti organizmai išgyventi negali. Mikroorganizmai (bakterijos ir archėjos) buvo pirmieji Žemės gyventojai, iš kurių kilo visos kitos gyvybės rūšys.
Pačių pirmųjų mikroorganizmų mityba buvo autotrofinė. Jie naudojo saulės ar neorganinių cheminių junginių energiją ir gamino jiems reikalingas organines medžiagas. Vėliau atsirado organizmai, kurie patys nesugebėjo to daryti, tačiau mito kitų pagamintomis organinėmis medžiagomis. Taip atsirado heterotrofinė mityba. Vėliau išsivystė įvairūs prisitaikymai, padedantys susirasti ir pagauti grobį. Kadangi aukos taip pat evoliucionavo, šie būdai darėsi vis tobulesni ir tobulesni. Kad sėkmingai gaudytų grobį, plėšrūnams reikia gerų judėjimo ir jutimo sistemų, taip pat mechanizmų, kurie padėtų virškinant kuo geriau pasisavinti maisto medžiagas.
Mikroorganizmus sunku suskirstyti į plėšrius ir neplėšrius, kadangi jie dažnai minta labai įvairiu maistu, be to, pvz. bakterijų atveju, plėšrumas turi nemažai parazitizmo bruožų. Plėšrūnais laikomi tie mikroorganizmai, kurie ryja savo grobį, arba greitai jį nužudo, išskirdami toksinus ar kitais būdais, ir tada maitinasi.

Dauguma heterotrofinių bakterijų yra parazitai arba minta negyva organine medžiaga. Tačiau tarp jų yra ir plėšrūnų. Bakterijos Bdellovibrio vadinamos mažiausiais pasaulyje plėšrūnais. Lyginant jų genetinę medžiagą, nustatyta, kad sutampa tik nuo 0 iki 35 % šių bakterijų DNR. Todėl jų tarpusavio panašumas greičiausiai atsirado ne dėl bendros kilmės, o dėl panašaus plėšraus gyvenimo būdo, pagal principą "forma seka funkciją".
Pavadinimas Bdellovibrio kilęs iš lotyniško žodžio bdella, reiškiančio "panašus į dėlę" ir termino vibrio, apibūdinančio išlektos formos bakterijas. Tai nedidelės (2-.5um x 5-1.4um) gramneigiamos bakterijos, kurios minta kitomis gramneigiamomis bakterijomis. Jos randamos gėlo vandens telkiniuose ar jūroje, taip pat drėgname dirvožemyje ir nuotėkose. Tai obligatiniai anaerobai (negali gyventi aplinkoje, kur yra laisvo deguonies). Šioms bakterijoms palankiausia temperatūra yra 28-30°C. Kai kurios jūrinės atmainos gali išgyventi daug žemesnėje, maždaug 6°C temperatūroje, o kai kurios izoliuotos formos ištveria virš 37°C temperatūrą. Visi lasvai gyvenantys Bdellovibrio yra plėšrūnai, nors laboratorijoje kai kurie štamai gali būti auginami terpėje su ląstelių ekstraktais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-25
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis499.82 KB
AutoriusArūnas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Plesrus mikroorganizmai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą