Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Evoliucijos įrodymai

Evoliucijos įrodymai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Pagrindiniai evoliucijos teorijos teiginiai. Kaip jie įrodomi mokslininkų? Kas įrodo evoliuciją?

Ištrauka

Jau nuo seniausių laikų žmonijai kyla klausimai: Kaip vystosi pasaulis. Kaip atrodo gyvybė? Į tai yra du pagrindiniai atsakymai: Religija aiškinlabia paprastai, kad viska sukure Dievas, jis sukure žmones augalus gyvūsnus, tiesiog visa žemę. Antras paaiskinimas tai mokslininkų pagrystas eksperimentais ir įrodymais. Pasaulio atsiradimą ir jo vystymąsi aiškina Evoliucijos teorija. Pagal evoliucijos teoriją gyvūnų ir augalų rūšys nėra nekintamos ir visi dabar esantys organizmai yra kilę iš anksčiau buvusių organizmų, ilgai trukusio kitimo ir išsivystymo būdu. Evoliucinio proceso šaltinis yra organizmo gyvenimo sąlygų kitimas. Moksliškai gamtos evoliucijos faktų įrodė ir teisingai sį procesą išaiškino visa grupė mokslininkų.
Čarsas Daroinas ( 1809-1882 m. ) aprašė daug gyvūnų rūšių. O svarbiausia tai, kad jis paskelbė, jog gyvūnų ir organizmų rūšys kinta. Bendrosios evoliucijos bruožus 1842m savo veikale "Rūšių atsiradimas natūraliosios atrankos būdu" . Savo veikale jis įrodė, kad ir žmogus atsirado evoliucijos būdu, tai buvo pradėta evoliucijos pradžios teorija kuria kiti mokslininkaitoliau pletė toliau.
Karlis Linėjus- sukūrė dvinarę nomenklatūrą, sudarė viso to metu zinomo binomo augalo klasifikacijos sistemą manė kad kuiekvienai rušiai budinga "ideali" struktūra ir funkcijos, vieta nuosekliose gyvybės laiptuose.Luji Leklerkas- aprašėbinomus augalus ir gyvūnus, pateikė įrodymų apie paveldejimą su pokyčiais, raše apie tam tikrus evoliucinius pakitimus
.Kiuvjė- naudojosi lyginamąja anatomija gyvūno klasifikavimo sistemai sukurti, sukūrė paleontologiją, katastrofizmo pradininkas.Alfredas Raselas Volis- pateikė hipotezę, kad gamtinėatranka paaiškina naujų rūšių atsiradimą; teigė, kad pasaulį galima padalinti į šešis nepraeinamais barjierais atskirtus biogeografinius regionus. Nepriklausomai nuo Darvino padarė tas pačias išvadas.
PAGRINDINIAI EVOLIUCIJOS TEORIJOS TEIGINIAI. KAIP JIE ĮRODOMI MOKSLININKŲ?KAS ĮRODO EVOLIUCIJĄ?
Labai seniai žmonijai kyla klausimas iš kur atsirado gyvybė? Pagal evoliucijos teoriją sukurta hipotezė teigia, kad iki gyvybės atsiradimo egzistavusiose žemes vandenynuose neorganinės molekulės jungėsi, sudarydamos organinės molekules ir galiausiai peimityvias ląsteles. Pirmosios ląstelės atsirado prieš 3,5 milijardo metų. Maždaug prieš 2 milijardus metų prasidėjo deguonį išskiriantis fotosintezės procesas, suformavęs atmosferos ozono sluoksnį. Šis ozono sluoksnis apsaugo žemę nuo intensyvaus ultravioletinio spinduliavimo, todėl gyvybė is vandens persikė i sausumą.Nuo gyvybės atsiradimo išsivystė ir pakito milijonai rūšių. Kai kurios rūšys dingsta, kitos tęsiasi nevienodus laiko tarpus. Kitos grupės suskilo, suskildamos į dar daugiau grupių. Pats pirmiausias gyvas padaras tūrėjo atsirasti is negyvų cheminių medziagų susiformuoja atmosfera žemes dydis yra toks, kad jos gravitacinio lauko stiprumo pakanka atmosferai išlaikyti. Iš pradžių žeme buvo tokia karšta, kad buvo tik tankius,storus debesis sudarantys vandens garai žemei auštant, vandens garai kondensavosi i vandens lašus ir prasidėjo lietūs. Per šimtus milijonų metų iškrito tiek kritulių, kad susidarė pasaulio vandenynai. 1953 m, stenlis Milaris parodė eksperimentą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-14
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.04 KB
AutoriusVika
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos 2-oji specialioji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Evoliucijos irodymai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos 2-oji specialioji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą