Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Pirmykštė žemė

Pirmykštė žemė

  
 
 
123456
Aprašymas

Pirmykštė žemė. Pirmieji gyvi organizmai. Fosilijos. Dinozaurai. Dinozaurų rūšys. Po dinozaurų. Nauji paukščiai. Ar žinai?

Ištrauka

Pasak šiuolaikinių teorijų, meteoritai ir Žemė susiformavo maždaug tuo pat metu. Kadangi seniausieji meteoritai susidarė beveik prieš 4,5 milijardo metų tai ir Žemės amžius yra apytikriai toks pat.
Labai ilgai Žemė buvo kunkuliuojanti išsiveržiančių ugnikalnių ir dūmų masė. Žemės gelmėse vykstant cheminėms reakcijoms, susidarydavo įvairių dujų, kurios išsiverždavo į Žemės paviršių. Taip per milijonus metų susidarė atmosfera, prisotinta vandens garų, vandenilio, anglies monoksido ir azoto.
Tuo metu Žemėje dar nebuvo deguonies, reikalingo gyviems organizmams, tačiau cheminiai junginiai dėl dažnų elektros išlydžių (žaibų) jungėsi į tokius, kurie suteikė sąlygas gyvybei atsirasti.


PIRMIEJI GYVI ORGANIZMAI

Maždaug prieš 3800 milijonus metų susidarė pirmosios gyvybės formos – bakterijos. Jos buvo sudarytos iš vienos ląstelės ir mito cheminėmis medžiagomis. Vėliau, maždaug po 800 milijonų metų, išsivystė sudėtingesnės ląstelės, kurios energijai gauti jau naudojo fotosintezę tuo pačiu į aplinką išskirdamos deguonį – reikalingą gyvūnams kvėpuoti.
Per milijonus metų gyvybė vis tobulėjo, organizmai vystėsi vis sudėtingesni. Bėgant laikui susiformuodavo vis naujos gyvūnų ir augalų rūšys. Prieš 400 mln. metų jūroje jau gyveno medūzos, pintys, moliuskai, žuvys.
Maždaug prieš 330 milijonus metų gyvybę jau buvo galima aptikti ir sausumoje. Vandens telkinių pakrantėse augo milžiniški paparčiai ir pataisai, skraidė vabzdžiai, vėliau išsivystė ir pirmieji varliagyviai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-20
DalykasBiologijos rašinys
KategorijaBiologija
TipasRašiniai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis8.49 KB
AutoriusG.
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas9
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirmykste zeme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Rašiniai
  • 4 puslapiai 
  • 9 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą