Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Hominidų evoliucija

Hominidų evoliucija

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Žmogaus ir gyvūnų panašumas bei skirtumas. Žmogaus evoliucijos etapai. Žmogaus rudimentiniai organai. Vaikščiojimas stačiomis. Žmogaus kaukokės ypatybės. Galvos smegenų kitimas. Žmogaus genealogija. "Žmogaus" sąvoka. Žmogaus protėvynė. Žmogaus protėvių mastymo formavimasis. Australopitekai. Australopitekų santykių su aplinka pakitimas. Australopitekų progresyviosios evoliucijos bruožai. "Sumanusis žmogus" iš Oldovajaus tarpeklio. "Homo habilis". Seniausieji žmonės - pitekantropai. Sinantropas. Sinantropų gyvenimo būdas. Senieji žmonės - neandertaliečiai. Neandertaliečių artimumas dabartiniams žmonėms. Neandertaliečių gyvenimo būdas. Neandertaliečių laidojimas. Maksimalus amžius. Dabartiniai žmonės – kromanjoniečiai. Perėjimas nuo neandertaliečių prie dabartinio žmogaus tipo. Kromanjoniečių gyvenimo būdas. Rasių kilmė. Rasių požymiai. Protingojo žmogaus rūšies požymiai.

Ištrauka

Įvairių laikų ir tautų mokslininkus visą laiką jaudino žmogaus, gyvybės
atsiradimo Žemėje, gyvųjų būtybių įvairovės ir nuostabaus jų prisitaikymo prie aplinkos problemos.Pirmosios stichiškai materialistinės idėjos apie gyvosios ir negyvosios gamtos vieningumą atsirado dar Senovės Rytuose.Tos idėjos buvo artimos ir senovės Graikijos bei Romos filosofams materialistams.Daugeliui to meto mąstytojų būdingas stichiškai dialektiškas požiūris į tai kad vieni organizmai virsta kitais, aukštesnės gyvybės formos išsirutulioja iš žemesniųjų ir t. t. Nuo mūsų eros pradžios iki XVII a. vidurio biologijoje vyravo idealistinės pažiūros apie "dieviškąją" žmogaus ir gyvų būtybių kilmę, apie jų "pirmapradį" tikslingumą ir metafizinės idėjos apie organizmų nekintamumą. Bažnyčia negailestingai persekiojo visus kitaip galvojusius.To meto biologija buvo aprašomojo pobūdžio. Ji sukaupė labai daug faktinės medžiagos apie įvairiausius augalus ir gyvūnus, kurie tuo metu dar neturėjo visų pripažintų pavadinimų. Atskirų mokslininkų bandymai susisteminti šią medžiagą buvo nesėkmingi. Žymus mokslininkas Čarlzas Darvinas yra pasakęs:"Daug kartų tvirtai buvo pareikšta nuomonė, kad žmogaus kilmė niekada nebus išaiškinta. Tamsybei dažniau pavyksta įgyti pasitikėjimą negu žinojimui ir paprastai ne tie, kurie daug žino, bet tie kurie mažai žino, įtikinamiau pareiškia, kad vieno ar kito uždavinio mokslas niekada neišspręs". Dabar įvairūs biologijos mokslai pateikia daugybę faktų, patvirtinančių evoliucijos procesą organinėje gamtoje.Pagrindiniai evoliucijos veiksniai- kintamumas, paveldimumas ir natūralioji atranka- veikė nuo pat gyvybės atsiradimo momento.Organinis pasaulis vystėsi išliekant labiau prisitaikiusiems ir išnykstant mažiau prisitaikiusiems individams.
XVII amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje prisikaupė faktinės medžiagos, leidusios didžiam švedų botanikui ir sistematikui Karlui Linėjui gyvūnijos sistemoje skirti žmogų į vieną būrį su beždžionėmis- į žinduolių klasės primatų būrį.
Pirmasis žmogaus kilmę susiejo su organinio pasaulio evoliucijos idėja pirmosios evoliucijos teorijos kūrėjas Lamarkas. Jis teigė, kad žmogus kilo iš beždžionės, veikiant pasikeitusioms gyvenimo sąlygoms, kurios pakeitė jos sandarą, taip pat dėl vidinio beždžionės poreikio tobulėti. Ir nors žmogaus kilmės jis neatskleidė, didelę reikšmę, sprendžiant šį klausimą turėjo mokslinis jo iškėlimas ir ryšys su bendra evoliucijos idėja.
Įrodymų, kad žmogus kilęs iš gyvūnų ir būtent iš senovinių išnykusių beždžionių, sistemą pateikė ir Č. Darvinas įžymiame savo veikale "Žmogaus kilmė". Jis parodė, kad pirmosiose stadijose beždžionės sužmogėjimas vyko, veikiant natūraliai atrankai. Dabar gauta daug naujų įrodymų apie žmogaus kilmę iš gyvūnų ir jo istorinį vystymąsi. Gausūs paleontologiniai radiniai Europoje, Azijoje, Afrikoje, bei Pietų Amerikoje leidžia nustatyti įvairias žmogaus kūrimosi stadijas, gyvenimo būdą, santykius su gamta. 1960-1962 metų radiniai Oldovajaus tarpeklyje (pietinė Afrika),rasti Lykio ir jo bendradarbių, leidžia spręsti apie žmogaus protėvius, kurie buvo pereinamoji forma tarp beždžionės ir žmogaus. Kalbama apie"Sumanųjį žmogų"("Homo habilis"),kaip jį pavadino Lykis. "Sumanusis žmogus" tiek dar turi ir beždžionės, ir žmogaus požymių ir yra toks artimas beždžionei, kad mokslininkų nuomonės apie jį skiriasi: Vieni "Homo habilis" laiko žmogumi, kiti- beždžione. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-01
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis40.24 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus Antano Vienuolio pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hominidu evoliucija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą