Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Biologija (10)

Biologija (10)

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Sistematikos pagrindai. Hierarchija. Karalystės. Grybų ir augalų ląstelė. Gleivūnai (myxomycota) [karalystė protista]. Oomikotai (oomycota) [karalystė stramenopila]. Grybų karalystė.

Ištrauka

Botanikos ir mikologijos mokslo šakos tiria augalus ir grybus. Augalai ir grybai yra gyvosios gamtos organizmų grupės. Šie organizmai kaupia cheminių junginių ir saulės spindulių energiją. Augalai – autotrofai, kaupia energiją, gamindami organinius junginius iš neorganinių medžiagų fotosintezės būdu. Grybai – heterotrofai, kurie gauna energiją iš gatavų organinių medžiagų, jau pagamintų autotrofų. Energija gaunama ir organinių junginių irimo procese, dažniausiai dvejopai – rūgimu ir kvėpavimu.
Sandaros požiūriu gyvojo pasaulio įvairovę galima suskirstyti į keletą lygmenų: molekulių-genų; ontogenezės; populiacijų-rūšių ir biogeocenozių. Kiekvienas sandaros lygmuo apibūdinamas specifiškais sandaros elementais ir reiškiniais. Tyrimų patogumui lygmenys skirstomi dar smulkiau: molekulių, ląstelių, audinių, organų, ontogenezės, populiacijų, rūšių, biogecenozių ir biosferos.
Kiekvieną lygmenį atitinka tam tikra biologijos šaka. Molekulių lygmenyje organizmus tiria taip vadinama molekulinė biologija, ląstelių – citologija, audinių ir organų lygmenyje – anatomija ir morfologija, taipogi fiziologija; ontogenezės lygmenyje – morfologija ir fiziologija, populiacijų – populiacijų genetika ir ekologija; rūšių lygmenyje – sistematika ir evoliucija; biogeocenozių – geobotanika, ekologija bei biogeocenologija, biosferos – biogeocenologija.

SISTEMATIKOS PAGRINDAI. HIERARCHIJA

Visa gyvoji gamta skirstoma į daugybę grupių, apimančių panašios sandaros ir panašaus gyvenimo būdo giminingus individus, galinčius tarpusavyje daugintis. Taip išskirtos organizmų grupės vadinamos rūšimis. Šios pagal panašumą grupuojamos toliau. Gaunamos stambesnės grupės, kurias sudaro giminingos, tam tikrais požymiais panašios rūšys. Šios stambesnės grupės pagal tam tikrus požymius vėl stambinamos. Stambiausių sistematinių grupių (karalysčių) yra mažiausia.
Visus išskirtuosius sistematinius vienetus, pradedant smulkiausiais ir baigiant stambiausiais, vadiname taksonais. Jie nelygiareikšmiai, skirtingo rango. Taigi organizmų grupavimas pagrįstas subordinacijos principu, kai žemesnio rango taksonai pagal tam tikrus požymius nuosekliai jungiami į aukštesnio rango taksonus. Gaunamos skirtingų rangų taksonų kategorijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-15
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis11.2 KB
Autoriustomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus r. Rudaminos "Ryto" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biologija (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus r. Rudaminos "Ryto" gimnazija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą