Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Narkomanija (11)

Narkomanija (11)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Šiek tiek istorijos apie narkotines medžiagas. Kas yra priklausomybė? Kaip atpažinti narkotikus vartojantį žmogų. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių vartoja vienokias ar kitokias psichiką veikiančias, priklausomybę sukeliančias medžiagas. Dažniausiai jos pavojingos ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Vienos jų – legaliai vartojamos ir plačiai paplitę, kitos – nelegalios. Narkotinėmis medžiagomis ypač domisi jaunimas, nutaria jas išbandyti. Jauni žmonės dažniausiai nesuvokia kokią žalą sau daro bandydami narkotines medžiagas.
Narkomanija – Lietuvoje vis didėjanti problema. Ji sukelia tiek moralinius, tiek ekonominius nuostolius.
Šiame referate apžvelgiamos narkomanijos, priklausomybių priežastys, pasekmės, gydymo būdai. Apibūdinami populiariausi narkotikai. O taip pat pateikiama keletas faktų iš narkotinių medžiagų vartojimo istorijos.

Jau nuo seniausių laikų žmonės vartojo įvairias haliucinacijas sukeliančias, tonizuojančias ar, atvirkščiai, slopinančias centrinę nervų sistemą medžiagas. Jos buvo natūralios, kadangi chemijos tuomet dar nebuvo.
Sudėtingas cheminis junginys, kurio yra kaktuso ląstelienoje ir ypač šaknyse, - meskalinas – yra haliucinogenas, šiek tiek silpnesnis už LSD. Jis visiškai pakeičia įprastą pasaulio vaizdą ir sukelia haliucinacijas, kurias indėnai laikė paties Dievo ženklais.
Du tūkstantmečius indėnų kartos garbino savo dievą. Prieš paragaujant šventojo kaktuso vykdavo ritualinė medžioklė, kukurūzų ruošimas ir 24 valandas trunkantys, labiau transą primenantys, šokiai. Po trijų dienų indėnai grįždavo į įprastą gyvenimą.
Ankstyvojo religingumo ištakos siejamos su psichiką aktyvinančiais augalais, kurie, subtiliai įpinti į tautų šventąsias apeigas ir kasdienes tradicijas, lydi žmogų nuo gimimo iki pat mirties.
Ispanijoje bažnyčia, įkvėpusi inkviziciją Senajame pasaulyje, suprantama, paskubėjo užkirsti kelią gresiančiai invazijai ir Naujajame. Imta negailestingai persekioti tuos, kurie vartoja "nuodėmingąją šaknį". Tačiau per praėjusius 400 metų – nepaisant represijų – kaktusas neprarado savo kultinės reikšmės. Priešingai, paplito toli į šiaurę, iki pat Kanados.
Haliucinogeniniai grybai, kuriais remiasi visas Eurazijos ir abiejų Amerikų šamanizmas; kanapės, žinomos jau Egipte ir vėliau įsitvirtinusios skitų šventosiose apeigose; koka, šventasis inkų augalas; durnaropės ir drignės, pelniusios šiurpią raganavimo šlovę; iboga, Afrikos burtininkams žinomas augalas; tabakas, kurio prikimšdavo taikos pypkę; ir galiausiai perrūgusios vynuogių sultys, vynas – "Kristaus kraujas", - be kurio neįsivaizduojama krikščioniškoji Komunijos paslaptis, - štai toli gražu ne visas sąrašas pavyzdžių, kai žmonija naudojo psichoaktyvias medžiagas sakraliniais tikslais.
Senovėje žmonės puikiai žinojo įvairių augalų, grybų ar net gyvūnų išskiriamas narkotines medžiagas. Tiek Europoje, tiek Amerikoje buvo naudojamas rupūžių išskiriamas bufoteninas. Senovės majai dėl haliucinogeninio poveikio į pakaitintą midų įmesdavo rupūžę. Burtams ir nuodams naudojamus balzamus ruošdavo iš drignių ir šunvyšnių.
Pirmosios užuominos apie opijų aptinkamos dar Homero "Odisėjoje". Iš Mažosios Azijos opijaus vartojimas paplito į Indiją, Kiniją. Vėliau, jis plačiai paplito Anglijoje. Alkoholis buvo žinomas jau priešistorės laikais. Neolito žmogus mokėjo pasigaminti alkoholinių gėrimų fermentuojant grūdus. Tasmanijos aborigenai gebėjo pasigaminti svaigalų iš gumos medžio.

Taip pat jie vartojo ir kitas sąmonę veikiančias priemones: tabaką ir narkotiką pituri, kuris buvo maišomas su pelenais ir kramtomas. Senovės Egipte ant kapų sienų randamos freskos, vaizduojančios gėrimo papročius prieš 4000 metų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis30.33 KB
Autoriusnesvarbu
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaKauno Aleksandro Stulginskio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Narkomanija (11) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno Aleksandro Stulginskio vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą