Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Žmogus ir gamta (2)

Žmogus ir gamta (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Žmogus ir vanduo. Žmogus ir miškas. Žmogus ir oras. Žmogus ir gyvūnai. Žmogus ir stichinės nelaimės. Pabaiga.

Ištrauka

Kas yra ta " šiuolaikinė visuomenė "?Šiaip jau ši sąvoka gana abstrakti – visi noriai tą "šiuolaikinę visuomenę " smerkiame, kritikuojame, stengiamės pabrėžti jos ydas. Taigi ta šiuolaikinė visuomenė esame mes patys.
Grįžkime trumpam į mūsų senąją praeitį,kai ryšys tarp žmonių ir gamtos buvo tvirtas ir stiprus.Šio ryšio dėka žmogus visuomet gaudavo reikiamų žinių iš aukštų sferų ir jas pritaikydavo esamų žinių tobulinimui ir lavinimui.Pirmasis žmogaus mokytojas buvo gamta, pirmoji vaistinė-miškas,laukas. banga.O kas buvo pirmieji gydytojai?Matriarchate genties priešakyje stovėjo moteris. Ji ne tik rūpinosi maistu, bet ir genties stiprybe, sveikata. Taigi pirmosios gydytojos buvo moterys. Jos pažinojo visas gydomąsias žoleles, kiek tik jų buvo sukūrusi motina Žemė.^ Nežinia kaip kitose pasaulio šalyse, tačiau Lietuvą ir Žemaitiją dabar užplūdo pačios pigiausios ir prasčiausios Vakarų kultūros banga. Žmogus, kuo toliau, tuo labiau prisiriša prie žemiškųjų ir materijos dalykų, nutolsta nuo gimtųjų namų, nuo tikrųjų vertybių. Per visas masinės informacijos priemones brunkamas idealas – turėti kuo daugiau (dolerių, pinigų, žemės, moterų ir t.t.). Mat kapitalistinėms įmonėms, kurios jau tapo gyvais organizmais ir pačios valdo pasaulį, būtinai reikalingi vartotojai. Vartotojai tos kartais nelabai reikalingos produkcijos, kurią jos privalo parduoti. Visos masinės informacijos priemonės bruka vartojišką gyvenimo būdą, skirtą keturiems poreikiams – seksui, tuštybei, muitinimuisi bei daiktų turėjimui tenkinti.
Be abejo, didžiausią pelną duoda pramogos. Kapitalo idealų valdomame vartotojų pasaulyje – tai svarbiausia. Žmonės daug šoka, linksminasi, sėdi prie televizoriaus. Jie beveik nevaikšto į muziejus ir parodas, o knygų lentynoje tarp sekso, siaubo ir kitokių romaniukų beveik neįmanoma atrasti tikrai geros poezijos ar romano. O jeigu jų ir yra, tai juos perka ir skaito tik ta mažytė visuomenės dalis, kurią kažkas drįsta pavadinti "intelektualiniu elitu". . Kapitalistiniame pasaulyje svarbiausias dalykas – daryti biznį. Žmogui nebereikia pasaulio, žemės, planetos, savęs, o juo labiau – tobulėjimo.Užsienio šalyse didesnė pusė piliečių visą arba bent jau dalį laisvalaikio praleidžia savanoriškai sėdėdami televizijos sukurtame kalėjime. Televizorius – pigiausias ir prieinamiausias narkotikas, kokį tik gali pasiūlyti pramogų industrija.Taigi JAV jau yra vaikų, kurie penkias valandas praleidžia mokykloje tarp kompiuterių, likusį laiką – prie televizoriaus ar žaisdami kompiuterinius žaidimus. Sąvokos "miškas, kalnai, debesys" jiems jau nieko nebesako... ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-18
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis318.34 KB
AutoriusRūta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogus ir gamta (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą