Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Žmogus ir gamta (3)

Žmogus ir gamta (3)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Vandens tarša – gamtai. Vandens svarba. Žolės deginimo svarba. Oro užterštumas Lietuvoje. Draustiniai. Raudonoji knyga. Gyvūnija. Augalija. Triukšmas. Šiukšlės. Išvados.

Ištrauka

Gamta – mūsų gimtieji namai, kuriuose jaučiamės jaukiai, tačiau ne visuomet deramai elgiamės ir gerai juos pažįstame. Žinoma, dėl to visų pirma nukenčiame patys. Šiandien ekologinės problemos svarbios visur ir visiems. Gamtoje viskas susiję: oras, vanduo, augalai, gyvūnai ir žmonės. Jau žinoma, kad žmogus gali negrįžtamai pažeisti natūralia aplinką (miškų nykimas, šiltnamio reiškinys, ozono skylės). Todėl vis stiprėja ir atkaklesni tampa mėginimai užkirsti kelią šiai realiai grėsmei. Tačiau tam, kad būtu išsaugota natūrali aplinka, visų pirma ją reikia pažinti.
Ekologijos mokslas kaip tik ir mėgina visapusiškai tirti ir nagrinėti aplinką. Ekologijos, mokslo apie namų ūkį pradininku laikomas vokiečių biologas. Reikia išmokti racionaliai ir efektyviai šeimininkauti žemėje. Tai svarbiausia šiuolaikinė žmonijos problema. Todėl būtina saugoti gamtinę aplinką ir racionaliai naudoti jos išteklius.

Pačios pavojingiausios teršimo rūšys: teršimas nafta ir jos produktais, radioaktyviosiomis medžiagomis, pramonių ir buitinių nutekamųjų vandenų atliekomis ir pagaliau cheminių trąšų ar pesticidų išplovomis.
Iš visų teršimo rūšių Pasauliniam vandenynui šiandien pavojingiausias teršimas nafta. Apskaičiuota, jog kasmet į vandenyną patenka nuo 6 iki 15 mln. tonų naftos ir jos produktų.
Teršimas nutekamosiomis pramonės ir buities vandenų atliekomis – vienas masiškiausių Pasaulinio vandenyno teršimo būdų. Dėl to kaltos visos ekonomiškai išsivysčiusios šalys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-19
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.39 KB
AutoriusMaze
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasRegina Kaminskienė
Švietimo institucijaMolėtų r. Dubingių pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogus ir gamta (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Molėtų r. Dubingių pagrindinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • Regina Kaminskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą