Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Nervų sistemos veikla

Nervų sistemos veikla

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Centrinė nervų sistema, systema nervosum centrale. Nugaros smegenys. Galvos smegenys. Pailgosios smegenys. Užpakalinės smegenys. Vidurinės smegenys. Tarpinės smegenys. Galinės smegenys. Periferinė nervų sistema, systema nervosum periphericum. Nugariniai nervai, nervi spinales. Autonominė nervų sistema, systema nervosum autonomicum. Simpatinė dalis, pars sympathica. Parasimpatinė dalis, parsparasympathica. Išvados.

Ištrauka

Mano darbo tema yra susijusi su nervų sistemos sandara, veikla bei anomalijomis. Ši darbo tema yra man labai svarbi ir naudinga, nes nervų sistema jungia organus ir organų sistemas į vieningą visumą -organizmą. Ji reguliuoja ir koordinuoja visų organų veiklą, palaiko organizmo ryšį su aplinka. Pagal topografiją nervų sistema skirstoma į centrinę ir periferinę. Centrinė nervų sistema (CNS) - tai galvos ir nugaros smegenys. Smegenys sudarytos iš baltosios ir pilkosios medžiagos. Pilkąją medžiagą sudaro neuronų kūnai. Centrinėje nervų sistemoje neuronų kūnų telkiniai vadinami branduoliais, nuclei, o už centrinės nervų sistemos ribų - mazgais, ganglia. Galinių smegenų ir smegenėlių paviršiuje pilkoji medžiaga sudaro žievę, cortex. Baltąją medžiagą sudaro nervinės skaidulos. Nervinių skaidulų pluoštai, jungiantys centrinėje nervų sistemoje funkciškai vienodus centrus, vadinami laidais, tractus.Periferinę nervų sistemą (PNS) sudaro nervinės skaidulos, susiliejančios į stambius kamienus, vadinamus nervais. Iš galvos smegenų išeina 12 porų galvinių nervų, o iš nugaros smegenų - 31 pora nugarinių nervų. Funkciniu požiūriu nervų sistema skirstoma į somatinę ir autonominę. Somatinė nervų sistema palaiko organizmo ryšį su aplinka, garantuoja jautrumą ir inervuoja visus skeleto bei kai kurių vidaus organų skersaruožius raumenis. Ši nervų sistema dar vadinama animaline. Jos veikla yra valinga. Autonominė nervų sistema inervuoja visus vidaus organus, jų lygiuosius raumenis, širdį, kraujagysles, liaukas. Ji tvarko audiniu trofiką, liaukų sekreciją, medžiagų apykaitą, kraujo apytaką, šalinimą ir kitas funkcijas, todėl ji dar vadinama vegetacine nervų sistema. Jos veikla yra nevalinga. Pagal fiziologinį poveikį vegetacinė nervų sistema skirstoma į simpatinę ir parasimpatinę. Taigi savame darbe daug dėmesio skirsiu centrinei, periferiniai bei autonominiai nervų sistemai, jų sandarai bei veiklai.

Nugaros smegenys yra stuburo kanale. Jos yra apie 45 cm ilgio ir sveria 30 g. Ties didžiąja pakauškaulio anga nugaros smegenys pereina į pailgąsias smegenis, o apačioje nusmailėja ir baigiasi kūgiu. Nuo jo nutįsta galinis siūlas. Naujagimio apatinė nugaros smegenų riba yra ties III, o suaugusio - ties I-II juosmens slanksteliais.
Nugaros smegenų išorė. Nugaros smegenų forma panaši į suspaustą iš priekio į užpakalį cilindrinį virpstą. Kaklinė ir juosmeninė nugaros smegenų dalys sustorėjusios, jose yra didesnės nervinių ląstelių bei skaidulų sankaupos, nes iš jų išeina stambūs nervai į viršutines ir apatines galūnes.
Priekinis vidurinis plyšys ir užpakalinė vidurinė vaga nugaros smegenis dalija į dvi simetriškas puses: dešinę ir kairę. Kiekvienoje pusėje dar yra priekinė ir užpakalinė lateralinės vagos. Per jas praeina priekinės ir užpakalinės šaknelės. Priekinės šaknelės yra motorinės. Jas sudaro skaidulos, išeinančios iš motorinių ir vegetacinių branduolių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-03
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.41 KB
AutoriusAlgirdas
Viso autoriaus darbų38 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nervu sistemos veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-12-14 IP: 82.140.153.193
    ieva sako

    gerai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Marijampolės kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą