Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Evoliucijos procesas populiacijoje ir rūšyse

Evoliucijos procesas populiacijoje ir rūšyse

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Evoliucijos procesas populiacijoje. Populiacijos ir jų genetinė struktūra. Populiacijų pagrindiniai ekologiniai rodikliai. Populiacijų pagrindiniai evoliuciniai genetiniai rodikliai. Populiacijos pagrindiniai morfologiniai rodikliai. Populiacija – elementarus evoliucijos vienetas. Populiacijų genetinės sudėties pokyčiai – elementarus evoliucijos reiškinys. Elementarūs evoliucijos veiksniai. Mutacijos procesas – elementarus evoliucijos veiksnys. Populiacijos bangos – elementarus evoliucijos veiksnys. Izoliacija – elementarus evoliucijos veiksnys. Rūšis – pagrindinės evoliucinio proceso etapas. Rūšies koncepcijos raidos istorija. Rūšies kriterijai. "Rūšies" sąvokos formuluotė. Rūšis – kokybinis evoliucinio proceso etapas. Rūšių susidarymas – mikroevoliucijos rezultatas. Rūšių formavimosi pavyzdys. Reprodukcinės izoliacijos mechanizmas. Pagrindiniai rūšių formavimosi būdai. Rūšių susidarymas. Išvados.

Ištrauka

Evoliucija (sąvoka, reiškianti išsivyniojimą, išsirutuliojimą) - mokslas apie gyvybę, gyvų organizmų bruožų pokyčius per kartas, apimant ir naujų rūšių atsiradimą. Dauguma naujų rūšių iškyla tada, kai populiacijos tampa atskira nuo likusių gentainių, ypač jeigu po to ji gyvena sąlygomis, kurios skiria nuo pradinės rūšies sąlygų. Esant naujoms sąlygoms arba tiesiog todėl, kad yra izoliuota, populiacija gali pradėti evoliucionuoti skirtinga kryptimi ir iš jos gali išsivystyti nauja rasė arba porūšis. Laikui bėgant tas porūšis gali smarkiai pakisti ir nebegali kryžmintis su likusia savo rūšies dalimi. Taip atsitikus jie tampa dviem atskiromis rūšimis. Nauja rūšis gali atsirasti alopatriniu ir simpatriniu būdu.
Rūšis – tai panašių ir galinčių tarpusavyje kryžmintis individų visuma. Ši individų visuma yra izoliuota nuo kitų panašių visumų ir kryžmintis su jomis negali. Kiekviena rūšis gyvena didesnėje ar mažesnėje teritorijoje, kuri nėra visiškai vienoda įvairių sąlygų atžvilgiu. Dėl prisitaikymo prie gyvenamosios aplinkos rūšies užimamoje teritorijoje susidaro tam tikros tos pačios rūšies grupuotės, vadinamos populiacijomis. Paprastai rūšis susideda iš daugelio populiacijų, kurios skiriasi įvairiomis savybėmis ir užima tik tam tikrą rūšies arealą, t. y. gyvena tik tam tikroje rūšies teritorijos dalyje.

Evoliucijos teorija nusako evoliucijos priežastis ir pagrindžia jos eigą. Esminiai evoliucijos veiksniai – mutacija, rekombinacija, atranka, izoliacija ir atsitiktinis genų dreifas. Šie veiksniai veikia laisvai besikryžminančios individų bendruomenės (populiacijos) paveldimumo vienetų (genų) visumą. Todėl atliekant evoliucinius tyrimus, populiacija laikoma evoliucijos vienetu, nors įvairūs evoliucijos veiksniai veikia atskirus individus. [6]
Visi gyvi organizmai gamtoje sudaro individų sankaupas – populiacijas. Populiacijos – tokia pat gamtinė realybė kaip ir ląstelės, turinčios paveldimos informacijos kodus, kaip individai ir individualus vystymasis, kaip biochorologiniai biosferos padaliniai – biogeocenozės. Visa tai – savotiškos elementarios atitinkamų gyvybės organizacijos lygių struktūros Žemėje. Be to, XX a. paaiškėjo, kad populiacijos – elementarios evoliucinės struktūros. [5] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-09
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis6.91 MB
Autoriusgintaute
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Evoliucijos procesas populiacijoje ir rusyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 36 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą