Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Žmonių didžiųjų rasių biologiniai ypatumai

Žmonių didžiųjų rasių biologiniai ypatumai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Skirstymas į rases. Fenotipiniai skirtumai. Odos spalva. Kūno sudėjimas. Kūno masės didėjimas. "Išsikišusių" kūno dalių didėjimas (ilgėjimas). Akių forma.

Ištrauka

Žodis "rasė" daugeliui žmonių asocijuojasi daugiau kultūriniam kontekste, nei biologiniam. Gamtos moksluose, rasė- istoriškai susiformavusi biologinė ir teritorinė žmonių grupė, turinti paveldimų išorinių požymių. Per paskutinius kelis šimtmečius, mokslininkai stengėsi apibrėžti skirtingas rases. XVIII a. pabaigoje, pasirodė pirmosios mokslinės teorijos kurios suklasifikavo ir pavadino skirtingas rases. Problema kai kurių šių klasifikacijų iškilo tame, jog aprašinėdami rases, to meto žmonės rėmėsi atskirų žmonių būdo bruožais, bei savybėmis, dažniausiai nedarydami jokių apibendrinimų. Taip pat buvo manoma, jog ideali rasė yra europiečiai, o kitos rasės užėmė mažesnius "rangus" kaip mažiau evoliucionavusios ir išsivysčiusios.

Pastangos suskirstyti žmones į biologines rases nusistovėjo ties fenotipiniais skirtumais, pvz: akių forma ir spalva, kūno sudėjimas, plaukų spalva ir struktūra, odos spalva ir pan. Techninėms galimybėms leidus ištirti žmonių DNR, paaiškėjo, kad žmonės vienas nuo kito skiriasi ~0,2%. Iš tų 0,2% skirtumų, tik 6% buvo susiję su rasiniais skirtumais (1 pav.). Šiuo metu yra nusistovėjusiu klasifikacija, kuri žmones pagal išorinius požymius skirsto į 3 pagrindines rases:
1 pav.
• Europidai (Europa, Artimieji Rytai, Šiaurės Afrika, Indija);
• Mongolidai:
o Azijos mongolidai;
o Indėnai;
• Australonegridai:
o Negridai (Afrika);
o Australidai (Australija, Pietų Indija).
Pastangos suskirstyti į rases pagal genetinius skirtumus nedavė daug vaisių. Kadangi daugelis požymių būdingi kelioms rasėms, tačiau vienose ne taip aiškiai jie išreikšti kaip kitose, taip pat turint omenyje, koks mažas procentas DNR yra susijęs su rasiniais fenotipiniais skirtumais, tai padaryti pasidaro praktiškai neįmanoma. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-01
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis206.86 KB
AutoriusGirdaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmoniu didziuju rasiu biologiniai ypatumai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą