Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Molekulių prasiskverbimas pro plazminę membraną

Molekulių prasiskverbimas pro plazminę membraną

  
 
 
123456
Aprašymas

Kaip molekulės prasiskverbia pro plazminę membraną. Kaip panaudojama difuzija ir osmosas. Difuzija. Osmosas. Toniškumas. Baltymų nešiklių padedama pernaša. Palengvintoji pernaša. Aktyvioji pernaša. Membraninių pūslelių padedama pernaša. Egzocitozė. Endocitozė.

Ištrauka

Plazminė membrana yra puslaidė membrana. Pralaidi membrana leidžia prasiskverbti visoms molekulėms; nepralaidi membrana nepraleidžia jokių molekulių; puslaidė membrana leidžia prasiskverbti kai kurioms molekulėms. Kurios molekulės gali laisvai pereiti pro plazminę membraną. Makromolekulėms plazminė membrana yra didelė kliūtis, o jonai ir kitos molekulės pro ją pereina gana sunkiai.
Jau minėjome, kad kai kurios mažos molekulės pro plazminę membraną gali pereiti, o didelės – ne. Tačiau ir tai, kitos – sunkiai ar net visai neprasiskverbia. Štai dėl ko plazminė membrana dažnai dar vadinama atrankiai ( arba skirtingai) laidžia.
Molekulės pernešamos pro plazminę membraną ir pasyviai, ir aktyviai. Aktyviai joms pernešti reikalinga energija, o pasyviai – nereikalinga. Pasyvūs būdai – tai aktyvioji pernaša, endocitozė ir egzocitozė.

Difuzija yra fizinis procesas, būdingas bet kokioms molekulėms. Difuzijos metu molekulės juda iš didesnės koncentracijos link mažesnės, t.y. pagal koncentracijos gradienta, kol pasiskirsto vienodai. Pavyzdžiui, į vandenį įmetus dažų kristalėlių, tiek dažų, tiek vandens molekulės juda įvairiomis kryptimis, tačiau vyraujanti kryptis – mažesnės koncentracijos link. Ištirpus visiems dažams, ilgainiui nusidažo visas tirpalas. Tirpalą sudaro dvi dalys – tirpiklis, dažniausiai skystis, ir jame tirpstanti medžiaga, dažniausiai kieta – tirpinys. Šiuo atveju tirpinys yra dažas, o tirpiklis vanduo. Kai tirpiklyje ištirpusi medžiaga pasiskirsto vienodai, molekulės nenustoja judėti, tačiau tie judesiai yra chaotiški, be vyraujančios krypties. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-31
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis8.1 KB
AutoriusVarliuke
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas11
Failo pavadinimasMicrosoft Word Molekuliu prasiskverbimas pro plazmine membrana [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • 11 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą