Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Simbiozė ir mutualizmas

Simbiozė ir mutualizmas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Darbo tikslas. Darbo uždavinys. Įžanga į darbą. Bendrijų ekologija. Simbioziniai tarpusavio santykiai. Mutualizmas. Gamtoje randama ir kitokių mutualizmo formų. Skirtingų rūšių populiacijų tarpusavio santykiai. Parazitizmas. Komensalizmas. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas

Simbiozė – tai rūšių gyvenimas kartu. Ją sudaro parazitizmas, komensalizmas ir mutualizmas. Tam, kad geriau suprastume SIMBIOZĖS ir MUTUALIZMO sąvokas, taip pat turėtume trumpai apžvelgti parazitizmą ir komensalizmą, kadangi, kaip jau mineta, simbiozę sudaro parazitizmas, komensalizmas ir mutualizmas. Trumpai apžvelgę parazitizmo ir komensalizmo sąvokas, bei plačiau mutualizmo, galėsime nustatyti tapatumus ir skirtumus tarp simbiozės ir mutualizmo, bei geriau suprasti simbiozę ir galbūt dar papildyti apibrėžimą. Darbe pateikiami mutualizmo pavyzdžiai, kurie turėtų padėti įsisavinti šias nagrinėjamas sąvokas, bei iliustruos visą darbą.

Darbo uždavinys
Apibendrinti simbiozės ir mutualizmo sąvokas, rasti tapatumus ir skirtumus bei pateikti pavyzdžius.
Kojotai ir barsukai kartais drauge medžioja prerijų šuniukus. Kai netoli yra kojotų, prerijų šuniukai stengiasi pasislepti urvuose; ten juos pasiekia barsukai ir išvelka lauk grobio tykantiems kojotams. Kojotų pastangos patiems medžioti prerijų šuniukus urvuose – tik laiko ir energyjos švaistymas. Buvo net pastebėta, kad kojotai kartais bando atsivaryti barsukų į medžioklės plotus. Šis pavyzdys rodo, kaip vienoje bendrijoje gyvenančios skirtingos rūšys gali sąveikauti. (Bendrija – tai tuose pačiuose plotuose gyvenančių populiacijų visuma.
Bendrijoje gyvenančios rūšys sąveikauja daugybe būdų. Viena rūšis gali medžioti arba parazituoti kitą rūšį arba atvirkščiai – jai padėti. Dažnai tarp šių sąveikų nėra griežtos ribos – kojotai kartais medžioja ir barsukų jauniklius… ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-26
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis948.76 KB
Autoriusginatre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaVilniaus Jeruzalės vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Simbioze ir mutualizmas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Jeruzalės vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą