Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Virusai ir bakterijos (6)

Virusai ir bakterijos (6)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Bakterijų dydis ir įvairovė. Bakterijų ląstelės neturi branduolio. Bakterijos įvairiai apsirūpina energija. Bakterijos dauginasi greitai. Kaip apsaugoti maistą nuo gedimo? Yra žmogui pavojingų bakterijų. Naudingos saprotrofinės bakterijos. Bakterijos prisitaiko prie aplinkos sąlygų. Kaip klasifikuojamos bakterijos. Virusai turi paprastą sandarą ir dauginasi gyvoje ląstelėje. Virusai sukelia žmogaus, gyvūnų ir augalų ligas. Gripas siaučia kasmet. Virusai, naikinantys bakterijas. Dažniausios virusų sukeltos ligos.

Ištrauka

Bakterijų yra ore, vandenyje, dirvoje, ant jūsų rašomojo stalo ir kitų daiktų. Šių mikroorganizmų pilna nešvariose žmonių panagėse, o taip pat ant odos, burnos ertmėje, žarnyne. Vien mūsų organizme gyvena šimtai milijonų bakterijų, o visoje žemėje – nesuskaičiuojama gausybė. Viename litre nebešviežio pieno jų gali būti maždaug tiek, kiek žmonių visame pasaulyje. Kai kurios iš jų yra fotosintetinančios: kartu su grybais jos sudaro kerpes ir padeda susidaryti dirvožemiui. Dauguma yra būtinos maisto medžiagų apykaitai ekosistemoje, jos naudojamos įvairioms nereikalingoms medžiagoms skaidyti ir naujoms gaminti. Kai kurios bakterijos parazituoja ir gali sukelti augalų ir gyvūnų ligas.

Bakterijų dydis ir įvairovė

Tik pačias didžiausias bakterijas galima pamatyti per šviesinį mikroskopą. Jos yra tokios mažos, kad ant adatos smaigalio gali tilpti šimtai bakterijų. Mūsų organizme ląstelės yra dešimtis kartų už jas didesnės. Bakterijos yra vienaląstės ir būna įvairių formų. Neretai bakterijos sukimba į grupes arba grandinėles, sudarydamos ištisas kolonijas.

Bakterijų ląstelės neturi branduolio

Bakterijos neturi branduolio. Chromosoma, kuri lemia bakterijos savybių paveldėjimą, plaukioja tiesiog citoplazmoje. Bakteriją dengianti sienelė saugo ją nuo mechaninių pažeidimų. Po sienele yra pusiau pralaidi plazminė membrana. Per ją įvairios medžiagos patenka i bakterijos citoplazmą ir iš jos išeina. Skystoje terpėje gyvenančios baktrijos turi žiuželius, todėl gali judėti. Citoplazmoje yra mažų kūnelių – ribosomų. Jose gaminami mikroorganizmui reikalingi baltymai.

Bakterijos įvairiai apsirūpina energija

Bakterijos, kaip ir kiti organizmai maitinasi, šalina, dauginasi. Tam reikalinga energija. Ja įvairios bakterijos apsirūpina skirtingai.
Gėlame vandenyje, dirvoje ir ant drėgnų paviršių gausu melsvabaketrių. Jos turi pigmento chlorofilo, todėl šviesoje pačios gali pasigaminti organinių junginių. Tačiau dauguma bakterijų minta kitaip. Saprotrofinės bakterijos organinių junginių gauna skaidydamos negyvas augalų, grybų ir gyvūnų liekanas bei maisto produktus. Parazitinės bakterijos gyvena organizmuose ir minta jų organiniais junginiais. Daugelis šių bakterijų sukelia augalų, gyvūnų ir žmogaus ligas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-09
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.42 KB
Autoriusdovilė
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasŠatkauskienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Virusai ir bakterijos (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Šatkauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą