Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Ekosistema (4)

Ekosistema (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Ekosistema. Gyvosios gamtos karalijos. Mitybos grandinės, tinklai ir lygmenys. Adaptacija. Azoto apytaka. Išvados.

Ištrauka

Gyvieji organizmai ir jų gyvenamoji aplinka yra labai glaudžiai susiję tarpusavyje. Jie daro įtaka vieni kitiems savo buvimu, teritorijos užimtumu, mityba. Ekologiniai organizmų ryšiai susiformuoja ir egzistuoja dėl jų sąveikos su abiotine (fizine ir chemine) aplinka. Bet kokia biosisteminė struktūra organizmus ir jų gyvenamąja aplinka sujungia taip, kad energijos ir medžiagų apykaita bei apykaita sukuria specifinę ekologinę sistemą, vadinama ekosistema.

Abipusiais ryšiais susijęs gyvosios ir negyvosios gamtos kompleksas, tarp kurio elementų ir komponentų nuolat vyksta medžiagų ir energijos apykaita. Ekosistema plačiąja prasme yra visuma gyvųjų ir negyvųjų elementų (arba darinių), kurių tarpusavio sąveikoje susidaro patvari dinaminė pusiausvyra tarp gyvojo ir negyvojo pasaulio. Ekosistema siaurąja prasme dažnai suprantama kaip biogeocenoze – geografiškai apibrėžta visuma gamtinių darinių (atmosfera, gimtoji uoliena, augalija, gyvūnija, mikroorganizmai, dirvožemis, hidrologines sąlygos), turinčių savo sudedamųjų komponentų specifinę sąveika ir specifinę energijos bei medžiagų apykaitą, ekosistemos viduje bei su išorine aplinka (kitomis ekosistemomis). Ekosistemos abiotinę aplinką sudaro neorganiniai elementai ir įvairus junginiai (vanduo, deguonis, anglies dioksidas, kalcis, karbonatai, fosfatai, sudarantys maisto medžiagų atsargas teritorijoje) bei abiotiniai veiksniai (drėgmė, vejas, jūrų potvyniai ir atoslūgiai, Saules spinduliuotė, šviesos ir šilumos atpalaidavimas). Ekosistemos biologinį fondą sudaro abiotinėje aplinkoje esantys gyvieji organizmai, t. Y. Biota, kuri susideda iš augalų (gamintojų), gyvūnų (vartotojų) ir mikroorganizmų (skaidytoju). Skirtingai nuo abiotinės aplinkos, biotiniai ekosistemos komponentai (augalai, gyvūnai ir mikroorganizmai) sąveikauja tarpusavyje. Dėl tarpusavyje susijusių ir vienas kitą veikiančių biotinių komponentų sąveikos bei jų ryšių su gyvenamąja abiotine aplinka susiformuoja vieninga visuma – ekosistema. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-03
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.21 KB
AutoriusEmilija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaPrienų r. Skriaudžių pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekosistema (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Prienų r. Skriaudžių pagrindinė mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą