Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Bakterijų mitochondrijų ir plastidžių protėviai

Bakterijų mitochondrijų ir plastidžių protėviai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Mitochondrijos. Plastidės. Nuoseklios endosimbiozės teorija. Mitochondrijų evoliucija. Mitochondrijos DNR: genetinis konservatizmas prieš struktūrinę įvairovę. Paveldėtų ir įgytų mitochondrijų genomų palyginimas. Mitochondrijų filogenezė: viena ar kelios kilmės? Endosimbiozė ir genomo sumažėjimas. Mitochondrijų kilmė remiantis endosimbiozės teorija.

Ištrauka

Šie organoidai pirmą kartą aptikti 1850 m. raumenų ląstelėse. 1898 m. buvo nustatyta, kad mitochondrijos svarbios kvėpavime.
Visose eukariotinėse ląstelėse, ar jos būtų pirmuonių, grybų, augalų, ar gyvūnų, yra mitochondrijų. Mitochondrijų skaičius ląstelėse labai įvairus - priklauso nuo organizmo rūšies ir ląstelės paskirties. Ląstelės, kurioms reikia daug energijos, turi labai daug mitochondrijų - pvz., kepenų ląstelėse jų būna keli šimtai.
Mitochondrijų forma taip pat labai kinta - jos gali būti apvalios, spirališkos, tauriškos, šakotos. Paprastai jos būna 1,5-10 *m ilgio ir 0,25-1,0 *m skersmens.
Kiekviena mitochondrija turi 2 membranas - išorinę ir vidinę. Tarp jų yra 6-10 nm pločio tarpumembranis. Vidinė membrana sudaro daug vidun nukreiptų raukšlių, vadinamų kristomis. Vidinė membrana supa vidinę mitochondrijos ertmę, užpildytą klampoku tirpalu, vadinamu matriksu.
Išorinė membrana turi membraninių baltymų su labai plačiomis poromis, todėl ji praleidžia daugelį smulkiamolekulinių medžiagų, kurios keliauja į mitochondriją ar iš jos.
Tarpumembranio fermentai, panaudodami ATP energiją, sintetina kitus nukleozidtrifosfatus.
Vidinėje membranoje išsidėstę:
a) membraniniai baltymai nešikliai (translokazės), gabenantys į mitochondriją ADP, fosfat-jonus, pirovynuogių rūgštį ir kitas mitochondrijų veiklai svarbias medžiagas;
b) elektronų transporto grandinės baltymai, kurie, panaudodami elektronų energiją, permetinėja į tarpumembranį protonus H+;
c) grybo formos fermentų kompleksas, kuris, panaudodamas H+ koncentracijų skirtumo matrikse ir tarpumembranyje energiją, sintetina ATP.
Matrikse yra:
a) citrinos rūgšties (Krebso) ciklo fermentai, oksiduojantys pirovynuogių rūgštį bei riebiąsias rūgštis,
b) protonų nešikliai, pernešantys protonus ir elektronus nuo Krebso ciklo fermentų prie elektronų transporto grandinės baltymų.
c) kelios vienodos žiedinės chromosomos,
d) mitochondrinės iRNR, tRNR, ribosomos.
Mitochondrija dalį jai reikalingų baltymų sintetina pati, naudodama savo chromosomose saugomą informaciją. Dauguma mitochondrijų baltymų koduojami chromosomose ir sintetinami citoplazmos ribosomose. Apskritai mitochondrijos aprūpina ląstelę energija, kurią kaupia ATP pavidalu, oksiduojantis organinėms medžiagoms (kvėpuojant). Šalutinė mitochondrijų funkcija – aminorūgščių ir steroidinių hormonų biosintezė bei aktyvus jonų kaupimas. Mitochondrijos dalijasi pusiau, todėl prieš ląstelei dalijantis jų skaičius padvigubėja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-18
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis224.06 KB
Autoriussumitukas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bakteriju mitochondriju ir plastidziu proteviai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą