Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Biologinės sintezės būdų – fotosintezės ir chemosintezės palyginimas

Biologinės sintezės būdų – fotosintezės ir chemosintezės palyginimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Fotosintezės procesų tyrinėjimų istorija. Šviesiamėgiai ir šešėlį pakenčiantys augalai. Plastidės ir jų pigmentai. Šviesos sugėrimo spektrai. I ir II fotosistemos. Fotosintetinančios bakterijos ir melsvadumbliai. Fotosintezės reguliavimo mechanizmai. Fotosintezės ekologija. Asimiliacijos procesai. Fotosintezė ir maisto produktų gamyba.

Ištrauka

1880-1883 m. aptikti chloroplastai
Vokiečių mokslininkas T. Engelmanas (T. Engelmann) 19a. pabaigoje eksperimentiškai įrodė, jog chloroplastuose vyksta fotosintezės procesas.
Kad fotosintezė yra fotocheminis procesas, praėjusio šimtmečio pabaigoje pirmasis įrodė K. Timiriazevas. Taip pat bandymais įrodė, kad fotosintezė sparčiausiai vyksta tada, kai augalai būna apšviesti tais spinduliais, kuriuos geriausiai absorbuoja chlorofilai. Jo bandymų rezultatus vėliau perėmė A. Einšteino (A. Einstein) fotoefekto teorija, pagal kurią bet kokios fotocheminės reakcijos greitis priklauso ne nuo absorbuotos energijos kiekio, o nuo absorbuotų kvantų skaičiaus.
Anglų mokslininkas F. Blekmanas (F.Bleckman) 1905m. nustatė, kad fotosintezės procese yra reakcijų, kurioms šviesa nebūtina. Jos vadinamos fotosintezės tamsos reakcijomis.
1905m. F. F. Blekmanas (F.Bleckman), tirdamas fotosintezės priklausomybę nuo temperatūros, padarė išvadą, kad yra dvi fotosintezės fazės: nuo šviesos priklausančios reakcijos ir nuo šviesos nepriklausančios reakcijos.
1906m. rusų mokslininkas M. Svetas įrodė, kad chlorofilų yra ne vienas. Jis atrado du chlorofilus: chlorofilą a ir chlorofilą b.
1930 m. C.B. van Nylis (van Niel) iš Standorfo universiteto iškėlė mintį, kad fotosintezės metu išsiskiriantis deguonis yra atskilęs iš vandens, o ne iš anglies dioksido, kaip buvo manoma iki tol.
Apšvietę augalus mirksinčia šviesa ir kaitaliodami šviesos blyksnio bei tamsos tarpsnio trukmę, R. Emersonas (R. Emerson) ir V. Arnoldas (W. Arnold) 1932m. nustatė, kad fotocheminės reakcijos įvyksta per 10-5 s ir jų greičiui temperatūra įtakos neturi. Tamsos reakcijos vyksta kelis šimtus kartų lėčiau ir jų greitis priklauso nuo temperatūros.
1941m. rusų mokslininkai A. Vinogradovas ir R. Teis bei amerikiečiai S. Rubenas ir M. Kamenas, eksperimentuodami su atskirais augalais, įrodė, kad fotosintezės metu yra skaidomas vanduo, nei manyta iki tol, kad deguonis atsipalaiduoja skylant anglies dioksidui.
1954m. amerikiečių biochemikas D. Arnonas atrado fotosintetinį fosforilinimo procesą.
1955m. amerikiečių biochemikas D. Arnonas nustatė, jog chloroplastai vykdo fotosintezę net būdami išskirti iš ląstelių.
1946-1957m. atrasta 3-fosfoglicerino rūgštis, turinti trijų anglies atomų grandinę, augalai vadinami C3-augalais. Atrado A. Kalvino (M. Calvin) vadovaujama Kalifornijos universiteto mokslininkų grupė, atradėjo garbei jis vadinamas Kalvino ciklu.
1960m. J. Karpilovas pastebėjo, kad kukurūzuose 3-fosfoglicerino rūgštis susidaro vėliau nei dikarboninė oksililacto bei obuolių rūgštys. 1965m. G. Korčakas aptiko tokią pat anglies asimiliacijos eigą cukranendrėse. Australai M. Hetčas (M. Hatch) ir C. Slekas (C. Slack) po išsamių tyrimų, atliktų 1966-1969m., nustatė, kad šiuose augaluose kartu funkcionuoja C3 ir dar vienas anglies asimiliacijos kelias. Buvo pavadintas C4-keliu. Atradėjų garbei vadinamas Hetčo-Sleko ciklu.
1986m. D. Orto (D. Ort) ir B. Melandri (B. Melandri) duomenimis, viso žemės rutulio augalija per metus pagamina 172,5•109 t organinių medžiagų.
V. Briliant nustatė, jog palankiausios fotosintezei sąlygos esti tada, kai ląstelėms iki visiško įsisotinimo trūksta 5-20% vandens ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-15
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis24.75 KB
Autoriussaule
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biologines sintezes budu fotosintezes ir chemosintezes palyginimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą