Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Lietuvos raudonoji knyga (2)

Lietuvos raudonoji knyga (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinė raudonoji knyga. Baltijos šalių raudonoji knyga. Lietuvos raudonoji knyga. Lietuvos raudonosios knygos tvarkymo nuostatai. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Žmonija vos prieš keturis šimtmečius pastebėjo, kad išmiršta kai kurių rūšių gyvūnai, o dar vėliau suprato, kad toks likimas laukia ir daugelio retųjų augalų rūšių ( Kumaris, 1979 ). Šio negrįžtamo proceso priežastis – ne tik tiesioginis gyvūnų persekiojimas ar augalų naikinimas, bet jų gyvenamųjų vietų pakeitimas arba sunaikinimas. Pastaruoju metu prie rūšių nykimo prisidėjo aplinkos teršimas cheminėmis augalų apsaugos priemonėmis, nuodingomis pramonės dujomis ir kt. ( Kumaris, 1979 ).
Seniai pasaulyje ieškoma būdų, kaip sustabdyti augalų ir gyvūnų rūšių nykimą arba šį procesą bent prognozuoti ir valdyti. Iki šiol daugelis rūšių išnyko net nežinant, neįtariant joms grėsusio pavojaus. Apie praradimus sužinoma tik sunaikinus paskutinį rūšies individą ar populiaciją arba peržengus kritinę ribą, kai rūšies išgelbėti jau nebeįmanoma. Imta registruoti retesnes bei pastebimai nykstančias rūšis, stebėti jų populiacijų būklę, gausumo mažėjimo tendencijas, ieškoti rūšių retėjimo priežasčių ir būdų joms pašalinti. Taip Tarptautinės gamtos ir gamtos išteklių apsaugos sąjungos, jos retų ir nykstančių rūšių komisijos buvo sumanyta ir 1966 m. pradėta spausdinti Raudonoji knyga. Knygos tomuose kaupiama informacija apie retas ir nykstančias žinduolių, paukščių, varliagyvių, roplių, gėlųjų vandenų žuvis, kitų gyvūnų, taip pat augalų rūšis.
Apie specialius retų ir nykstančių rūšių sąrašus Lietuvoje pradėta galvoti 1599 metais, kada buvo priimtas pirmasis Gamtos apsaugos įstatymas. Gamtos apsaugos objektais, be kitų gamtos komponentų, šis įstatymas pripažino "gamtoje laisvai gyvenančius žvėris, paukščius, žuvis ir kitokius gyvūnus, kuriems gresia išnykimo pavojus", taip pat " gamtoje arba gyvenvietėse augančius augalus arba jų bendrijas, kurioms gresia išnykimo pavojus, arba kuriuos reikia apsaugoti dėl jų retumo". Taigi prireikė konkretizuoti saugotinas gyvūnų, augalų rūšis. Taip 1962 metais buvo patvirtintas saugotinų augalų rūšių sąrašas, o pirmoji Lietuvos raudoniji knyga išspausdinta tik 1981 metais.
Raudonoji knyga – ne įstatymas, ne tarptautinė konvencija, kurių privaloma laikytis. Tai tik informacinio bei rekomendacinio pobūdžio dokumentas. Tačiau Raudonosios knygos veiksmingumas ir moralinis poveikis yra labai didelis. Šalis, kurioje dar išlikusi į Knygą įrašyta rūšis, morališkai atsako už šios rūšies išsaugojimą žmonijai, ateities kartoms. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-16
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.53 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2000 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasStravinskienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos raudonoji knyga (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Stravinskienė
  • 2000 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą