Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Mikroorganizmų morfologija ir mikroorganizmų fiziologija

Mikroorganizmų morfologija ir mikroorganizmų fiziologija

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Mikroorganizmų morfologija. Bakterijos. Bakterijų forma. Grybeliai. Pirmuonys. Riketsijos. Virusai. Mikoplazmos. Chlamidijos. Prokariotų ląstelės cheminė sudėtis. Mikroorganizmų fiziologija. Mikroorganizmų mityba. Mikroorganizmų kvėpavimas. Mikroorganizmų augimas ir dauginimasis. Mikroorganizmų fermentai. Metabolizmas. Toksinai. Pigmentai. Aromatinės medžiagos. Išvados.

Ištrauka

Rašant šį referatą mes norime nustatyti mikroorganizmų morfologiją ir jų fiziologiją. Norime glaustai aptarti problemos analizę, susipažinti su mikroorganizmų ypatumais ir juos atskirti.

Visi prokariotai, turintys vienodą ląstelės struktūrą, iš esmės yra bakterijos. Prokariotai – ląstelės, kurių struktūra labai įvairi, ląstelės organizacija skirtina. Didžioji prokariotų dauguma – vienaląsčiai organizmai. Prokariotai yra laisvai gyvenančios ląstelės formos ir vienaląsčiai, turintys visus organizmo požymius, primiausia – geba vykdyti visas gyvojo organizmo funkcijas, nepriklausomai nuo greta esančių ląstelių, t. y. savarankiškai augti, bręsti ir daugintis. Pagal tai ir skirstomos įvairios prokariotų mikroorganizmų grupės ir fiziologinės ypatybės. Prokariotų grupė, kurios ląstelės turi frigidišką sienelę, dalijasi binariniu būdu, turi apvalią, tiesios ar lenktos lazdelės formą, yra išskirta kaip atskira bakterijų grupė.
Bakterijų (Bacteria) dydis įvairuoja nuo 0,1 iki 10-15 mkm ilgio ir 0,1-1,5-2,5 storio. Daugumos bakterijų dydis yra – 0,5-0,8 mkm x 2-3 mkm.


Dabar skiriamos šios pagrindinės bakterijų formos: rutulinės (sferinės), arba koloidinės, lazdelinės (cilindrinės), vingiuotos (spiralinės) ir siūlinės. Be to, yra trikampės, žvaigžių formos, lėkštelės formos ir kvadrato formos bakterijų.

Sferinės arba rutulio, koloidinės formos bakterijos vadinamos kokais (gr. coccus – grūdas, uoga). Jei taisyklingo rutulio formos (skersmuo paprastai 1,0-1,5 μm); kai kada jie yra pupelės, skalpelio ar elipsės formos. Kokao po dalijimosi gali ir neatsiskirti. Atsižvelgiant į tai, jei atitinkamai vadinami:
• mikrokokai (lot. mikros – mažas) dalijasi vienoje plokštumoje, išsidėsto po vieną, saprofitai;
• diplokokai (lot. diplos – dvigubas) dalijasi vienoje plokštumoje sudarydami ląstelių porą, turi pupelių (Neisseria meningitidis, Neisseria gonorhoeae) arba lanceto formą (Streptococcus pneumoniae);
• streptokokai (gr. stieptos – grandinėlė) dalijasi vienoje plokštumoje sudarydami grandinėlę. Daugelis streptokokų yra patogeniški žmogui, sukelia pūlingus uždegimus, rožę, anginą, skarlatiną, reumatą, ir kt.; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-02
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis22.88 KB
Autoriusredulike
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. V. Bartašiūnienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikroorganizmu morfologija ir mikroorganizmu fiziologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • doc. V. Bartašiūnienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą