Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Žmogaus kraujo plokštelių adenilatciklazės aktyvumo slopinimas adrenalinu ir kolagenu

Žmogaus kraujo plokštelių adenilatciklazės aktyvumo slopinimas adrenalinu ir kolagenu

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Duomenys ir jų analizės metodai. Rezultatai ir jų aptarimas. Proceso mechanizmas. Matematinis modelis. Modelio derinimas su bandymų duomenimis. Modelio patikra (dispersinė analizė). Išvados.

Ištrauka

Adrenalinas, arba epinefrinas, yra šerdinies antinksčių dalies hormonas, kartu ir fenetilaminas, pirokatechino darinys, fiziologiškai labai aktyvus. Jo poveikis organizmui analogiškas simpatinės nervų sistemos sujaudinimui. Epinefrinas vaidina pagrindinį vaidmenį trumpalaikėse stresinėse situacijose – fiziologinis atsakas į grasinimą, jaudinimąsi ar aplinkos stresines aplinkybes, pavyzdžiui kaip garsus triukšmas ar ryški šviesa. Kai adrenalinas patenka į kraujotaką, jis prisijungia prie sudėtinių receptorių ir turi didelį poveikį visam organizmui. Adrenalinas stipriną širdies veiklą, didiną kraujospūdį, išplečia vyzdžius, didiną cukraus kiekį kraujyje padidindamas glikogeno virtimą į gliukozę kepenyse. Adrenalino susidarymą organizme skatina stiprios emocijos, sunkus fizinis darbas, šaltis. [1;2].

Kolagenas – pagrindinis jungiamojo audinio baltymas gyvūnų organizme. Jis sudaro apie 25 – 33 % žinduolių baltymų. Jis įeina į daugialąsčių organizmų neląstelinį matriksąpraktiškai visose organizmo audiniuose ir organuose, suteikdamas jiems formą ir tvirtumą. Kolagenas sudarytasiš trijų vienodų arba skirtingų polipeptidinių grandinių – α-spiralių, kurios sukasi viena aplink kitą, sudarydamos superspiralę. Kiekviena kolageno α-spiralė yra kairiojo sukimosi spiralė, sudaryta iš apie 1050 aminorūgščių liekanų. Kolagenas išsiskiria unikalia aminorūgščių sudėtimi. Vyrauja keturios aminorūgštys: 33 % - glicino (Gly), 10 % - prolinas (Pro), 10 % - hidroksiprolinas (Hpro) ir 1 % - hidroksilizinas (HLys). Baltymas sudarytas iš bepasikarojančių aminorūgščių sekos, kurį galima pavaizduoti formule (Gly – X – Y)n, čia X ir Y – bet kokios aminorūgštys, išskyrus gliciną. [6].

Adenilatciklazė yra liazių klasės fermentas, tai transmembraninis baltymas, kuris per plazminę membraną pereina 12 kartų. Aktyvusis fermentas iš ATP (adenozintrifosfato) gaminą antrinį tarpininką – cAMP (ciklinį adenozin-3‘-5‘-monofosfatą). Adenilciklazė yra yra viena iš svarbių signalo perdavimo grandžių, nes nuo jos aktyvumo priklauso cAMP koncentracija ląstelėje. Fermento aktyvumą reguliuoja hormonai: adrenalinas, gliukagonas ir dalis hipofizės hormonų aktyvina, o insulinas ir prostaglandinai - slopina. Žinduoliai turi 6 adenilatciklazės izoformas, kurias aktyvina G-baltymo-GTP kompleksai; vieną iš šių formų (smegenyse) aktyvina ir Ca2+ jonai. Du kataliziniai adenilatciklazės molekulės domenai yra plazminės membranos citozolio pusėje, kiti du domenai yra membranoje, kiekvieną jų sudaro 6 α-spiralės, kertančios membraną. [3].
Adenilatciklazės aktyvumas yra slopinamas kolagenu ir adranalinu. Šie du ligandai veikia nepriklausomai vienas nuo kito. [5] Atliekant bandymus buvo pastebėta, kad adenilatciklazės inhibicija esant aukščiausiam adrenalino lygiui tolimesnė inhibicija buvo pasiekta pridėjus kolageno. [4].

Šio darbo tikslas yra pateikti kuo tikslesnį adenilatciklazės slopinimo adrenalinu ir kolagenu mechanizmą, matematiškai sumodeliuoti adenilatciklazės slopinimo modelį, jį patikrinti dispersinės analizės metodu ir suderinti modelį su duotais eksperimentiniais duomenimis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-29
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis482.75 KB
Autoriusaga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAlfonsas Juška
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus kraujo ploksteliu adenilatciklazes aktyvumo slopinimas adrenalinu ir kolagenu [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Alfonsas Juška
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą