Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Koevoliucija

Koevoliucija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Koevoliucija biologijoje. Mutualizmas. Specifiniai pavyzdžiai. Dūzgiantys paukščiai (kolibriai) ir ornitofilinės gėlės. Juka drugys ir juka augalai. Raištinė gyvatė ir grublėtasis tritonas. Senojo pasaulio buriuotojas ir karčioji rūta. Išvados.

Ištrauka

Koevoliucija – susieta evoliucija, kai viena rūšis sukuria kitai atrankos spaudimą. Rūšys parodo daug adaptacijos tarprūšinių sąveikų, jog atrodo vienpusis negu abipusis [1].
Vienas koevoliucijos modelis buvo Leigh Van Valeno Raudonosios Karalienės hipotezė (1973 m.), kuriame teigiama, jog "evoliucijos sistemą, toliau plėtojant reikia tik siekti išlaikyti jos tinkamumą, palyginti su sistemomis jos yra kartu vystosi su koevoliucija". Pabrėždamas lytinio susidūrimo svarbą, Thierry Lode apibūdino varžovo vaidmenį sąveikos raidoje (evoliucijoje), nulementi varžovo koevoliucijos bendrą supratimą. Koevoliucija šakojasi metodiškai, dėl dinaminės belytės populiacijos aplinkos ribotuose ištekliuose [2].

Darbo tikslas: išsiaiškinti koevoliucijos sąvoką, bei suprasti kaip kartais rūšys kartu sugyvendamos gamtoje dar ir suteikia vienai kitai naudos.
Darbo uždaviniai: sistemingai analizuojant literatūrą, pateikti darbą kaip referato formos, konkrečiai atskleidžiant temos pavadinimą ir supažindinant su skaitytoju.

Pirmiausia koevoliucija tai – biologinė sąvoka, tačiau gali būti pritaikoma pagal analogiją tokioms sritims, kaip kompiuterių mokslas ir astronomija [2].
Biologijoje, koevoliucija yra "biologinio objekto kaita sukeliama susijusio objekto kaitos". Koevoliucija gali atsirasti daugelyje biologinių lygmenų: ji gali būti mikroskopinė, kaip tarpusavyje siejasi mutacijos tarp amino rūgščių baltymų, arba makroskopinė (matomas plika akimi), kaip nesutampa ar skiriasi bruožai tarp įvairių rūšių aplinkoje. Kiekviena koevoliucinių santykių grupė daro pasirinktinai spaudimą kitoms, nes tai turi įtakos viena kitos raidai (evoliucija). Skirtingų rūšių koevoliucija apima užkrėstų rūšių bei jų parazitų evoliuciją (šeimininko-parazito koevoliucija), ir mutualizmo pavyzdžiai (1 pav.) vystosi per laiką. Evoliucijai reaguojant į abiotinius veiksnius, kaip klimato pasikeitimas, tai nėra koevoliucija (kadangi klimatas nėra gyvas ir nevyksta biologinės evoliucijos). Koevoliucija tarp poros organizmų egzistuoja, kaip kad tarp plėšrūno ir grobio, šeimininko ir simbioto ar šeimininko ir parazito, bet daug atvejų ne tokie aiškūs: rūšis gali kisti atsižvelgiant į kitų rūšių skaičių, kurių kiekvienas taip pat kinta reaguojant į nurodytą rūšį. Tokia padėtis buvo vadinama "pasklidusia koevoliucija" [2]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBiologijos referatas
KategorijaBiologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis268.06 KB
AutoriusZybis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Koevoliucija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą