Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Biologijos testai

Biologijos testai (39 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Humoreguliarinis reguliavimas ir nervinis reguliavimas

  10 klausimų testas. Teisingi atsakymai.
  Biologija, testas(2 puslapiai)
  2006-06-09
 • Judėjimo aparatas ir raumenys

  Judėjimo ir atramos aparatas. Judėjimo organus sudaro. Griaučių funkcijos. Kodėl žmogui senstant, kaulai darosi trapūs? Kaulų sandara. Kaip skirstomi žmogaus kaulai pagal formą? Kur susidaro raudonosios kraujo ląstelės? Išvardinti kaulų jungtis ir pateikti pavyzdžių. Išvardinti viršutinių galūnių griaučius. Išvardinti kaukolės kaulus. Sąnario sandara. Raumenys. Raumenų funkcijos. Raumeninių audinių rūšys ir jų veikla. Kaip raumenys tvirtinasi prie kaulų ir ką atlieka antagonistinėmis poromis dirbantys raumenys? Kaip gyvūnai gauna judėjimui reikalingą energiją? Aprašyti griaučių skersaruožio audinio susitraukimą. Išvardinti svarbiausius žmogaus raumenis.
  Biologija, testas(4 puslapiai)
  2009-05-26
 • Kvėpavimas (6)

  20 klausimų biologijos testas. Pažymėti teisingi atsakymai.
  Biologija, testas(2 puslapiai)
  2006-12-08
 • Kvėpavimas ir šalinimo sistema

  Atlikite užduotis. Kokia žmogaus organizmo organų sistema pavaizduota? Išvardinkite pažymėtas organų sistemos dalis. Apie kokią dalį kalbama? Raumuo, skiriantis pilvo ertmę nuo krūtinės ląstos. Iš kremzlinių pusžieddžių sudarytas vamzdelis. Du vamzdeliai, kurie baigiasi pūslelėmis. Pūslelės apraizgytos kapiliarais. Kodėl po vandeniu narai naudoja deguonies įrangą? Kam reikalingas kvėpavimas? Kokia nosies ertmės paskirtis? Trachėjos? Atlikite užduotis. Kaip vadinama ši pūslelė? Kur ji yra? Kokia jos paskirtis? Prie rodyklių parašykite, kokių medžiagų mainai vyksta. Kaip vadinamos kraujo ląstelės pavaizduotos šiame piešinyje? Kokia jų paskirtis? Kokiai organų sistemai priklauso šios pūslelės? Kur keliauja medžiaga atiduota į kraują, toliau? Kur keliauja iš kraujo atiduota medžiaga, toliau? Ar galime teigti, kad šios kraujo ląstelės tai eritrocitai? Kodėl? Atsakykite į klausimus. Kokiame organoide yra išlaisvinama energija iš maisto medžiagų? Kaip vadinamas šis procesas? Parašykite kvėpavimo reakcijos formulę. Parašykite tris pavyzdžius, kam naudojama viduląstelinio kvėpavimo metu išlaisvinta energija. Užpildykite lentelę. Atsakykite į klausimus. Kaip kvėpuoja vienaląsčiai? Kaip kvėpuoja žuvys? Ar augalui reikalingas deguonis? Jei taip, tai kam? Ar augalo šaknim reikalingas deguonis? Kas būtų jei augalo šaknų ląstelės jo negautų? Parašykite fotosintezės reakciją. Parašykite kvėpavimo reakciją. Kokiame ląstelės organoide vyksta fotosintezė? Kvėpavimas? Kokiose ląstelėse (augalinėse ar gyvūninėse) vyksta kvėpavimas? Fotosintezė? Atlikite užduotis. Kokia žmogaus organizmo sistema pavaizduota? Įvardinkite jos dalis. Kaip iš žmogaus organizmo pašalinamas anglies dioksidas? Kas vyksta kepenyse? Atsakykite į klausimus. Iš ko sudaryti inkstai? Kas vyksta inkstuose? Kur kaupiasi šlapimas? Kur susidaro šlapalas? Kas yra amoniakas? Atlikite užduotis. Koks žmogaus kūno sluoksnis pavaizduotas? Įvardinkite numerėliais (1-3) pateiktas dalis. Kokių medžiagų šalinimas vyksta šiuo žmogaus kūno sluoksniu? Kas yra prakaitavimas? Pro kokius organus žmogaus organizme šalinamas vanduo? Užpildykite lentelę. Atsakykite į klausimus. Kaip medžiai atsikrato švino, kuris per vasarą nusėda į augalo lapus? Kokie pakitimai vyksta rudenį lapo ląstelėse? Kaip augalai šalina deguonį ir anglies dioksidą? Kokios ląstelės anglies dioksidą dar panaudoja fotosintezei? Kaip augalo ląstelėse susidaro deguonis? Kaip augalo ląstelėse susidaro CO2? Kaip vadinamas vandens garinimas pro lapus? Kokią dieną garinimas vyksta sparčiau? Kodėl? Kam reikalingi sakai medžiams? Atsakymai.
  Biologija, testas(5 puslapiai)
  2010-08-25
 • Ląstelė (3)

  Biologijos testas. Atsakykite į klausimus ir parašykite ląstelės organoidų pavadinimus. Užpildykite lentelę. Augalinėje ar gyvūninėje ląstelėje yra šie organoidai? Atlikite užduotis. Nurodyk tris augalo ir gyvūno ląstelių skirtumus. Pateik žmogaus organų ir organų sistemų pavyzdžių. Išvardink pagrindinius augalo organus ir jų funkcijas. Nurodyk konkrečių medžiagų, kurios į ląstelę patenka difuzijos būdu. Paaiškink, kodėl didelės koncentracijos tirpale agurkai susiraukšlėja. Pabaikit sakinius. Parašykite formule: Vanduo, Anglies dioksidas, Deguonis. Užpildykite lentelę. Kas sudaro šias organų sistemas? Virškinimo sistema. Kraujotakos sistema. Nervų sistema. Atsakykite į klausimus. Kokios medžiagos patenka iš ląstelių į kraują? Kokios medžiagos patenka iš kraujo į ląsteles? Į kokį vandenį reikėtų įdėti bulvės juostelę, kad į ją judėtų vanduo? Kad judėtų iš jos? Kaip vadinamas skystas audinys (raudonos spalvos pas žmogų)? Kas jį sudaro? Kodėl skverbiantis vandeniui į bulvės juostelę ji nesprogo? Kas būtų jei eritrocitus patalpintumėme į distiliuotą vandenį? Į cukraus tirpalą? Kodėl kraujo plazmoje ir kraujo ląstelėse turi būti palaikoma tam tikra medžiagų koncentracija? Kada nustoja vykti difuzija?
  Biologija, testas(4 puslapiai)
  2010-09-21
 • Ląstelė. Audiniai

  20 klausimų testas. Ląstelė – organizmo struktūrinis ir funkcinis elementas. Audiniai. Organinės medžiagos. Lipidai. Baltymai. Nukleorūgštys. Atsakymai.
  Biologija, testas(5 puslapiai)
  2006-11-21
 • Ląstelės sandara ir funkcijos. Audiniai

  Biologijos testas. 20 klausimų biologijos testas su atsakymais. Ląstelės sandara ir funkcijos. Audiniai.
  Biologija, testas(3 puslapiai)
  2009-03-25
 • Ląstelės sandara ir veikimas

  20 klausimų biologijos testas su pateiktais atsakymais.
  Biologija, testas(3 puslapiai)
  2006-05-18
 • Maisto medžiagos ir virškinimas

  Maisto medžiagos. 9 užduotys. Baikite pildyti schemą. Užpildykite lentelę. Atsakykite į klausimus. Kas, gamintojai ar vartotojai, gali pasigaminti organinių medžiagų iš neorganinių? Kokią medžiagą pasigamina augalai fotosintezės būdu? Iš kokios medžiagos sudaryta augalinės ląstelės sienelė? Kokia maisto medžiaga yra krakmolas, celiuliozė? Kaip vadinama gyvūniniuose riebaluose randama medžiaga, kuri gali nusėsti ant kraujagyslių iš vidinės pusės ir jas užkimšti? Užpildykite lentelę. Paaiškinkite sąvokas: Virškinimas, Fermentas, Virškinamasis traktas. Užpildykite lentelę. Atsakykite į klausimus. Kaip prižiūrėti dantis? Kur prasideda maisto virškinimas? Maistas nepatenka nei į kasą, nei į kepenis. Kaip šie organai padeda virškinti? Kodėl tigrų ir liūtų labai gerai išvystyti iltiniai dantys? Kodėl būtina gerai sukramtyti maistą? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį pasirenkant dantų pastą? Kodėl dantų priežiūrai neužtenka vien šepetėlio ir dantų pastos? Atlikite užduotis. Įrašykite virškinamojo trakto dalių pavadinimus. Prie trakto dalių pavadinimų parašykite jų funkcijas. Kur gaminasi skrandžio sultys? Tulžis? Kasos sultys? Organą, kuriame gaminasi tulžis nuspalvinkite geltona spalva. Organą, kuriame virškinami tik baltymai nuspalvinkite mėlynai. Organą, kurio sulčių fermentai skaido baltymus, riebalus ir angliavandenius nuspalvinkite žaliai. Organą, kuris gamina riebalus virškinančią medžiagą pažymėkite pliusu. Žarnyno dalį, kurioje vyksta aminorūgščių, glicerolio, riebalų rūgščių ir gliukozės įsiurbimas į kraują nuspalvinkite raudonai. Žarnyno dalį, kurioje formuojasi išmatos ir įsiurbiamas vanduo nuspalvinkite rudai. Atlikite užduotis. Prie rodyklių surašykite dantų pavadinimus, kurie yra rodomi. Dantis, kurie praradę savo funkciją žmogaus organizme nuspalvinkite juodai. Dantis, kurie skirti maistui atkąsti nuspalvinkite mėlynai. Dantis, kurie skirti maistui susmulkinti nuspalvinkite žaliai. Kam skirti dantys? Surašykite danties dalis. Kaip genda dantys? Kas yra dantų apnašos? Atsakymai.
  Biologija, testas(4 puslapiai)
  2010-08-24
 • Medžiagų ir energijos apykaita

  Biologijos testas. 20 klausimų testas su atsakymais. Medžiagų ir energijos apykaita.
  Biologija, testas(2 puslapiai)
  2009-03-25
 • Mikroelementai ir vitaminai

  Biologijos testas-užduotys. Teisingi atsakymai.
  Biologija, testas(10 puslapių)
  2006-11-14
 • Nariuotakojai (2)

  Biologijos testas. 20 klausimų su atsakymais.
  Biologija, testas(3 puslapiai)
  2007-11-20
 • Nuo ląstelės iki organizmo

  10 klausimų biologijos testas su teisingais atsakymais.
  Biologija, testas(1 puslapis)
  2006-03-29
 • Organizmų dauginimasis

  Atlikite užduotis. Kokie vienaląsčiai mikroskopiniai grybai pavaizduoti? Kaip jie dauginasi? Aprašykite šį būdą. Kokios sąlygos reikalingos? Kaip dauginasi hidra?Kokie nelytinio dauginimosi ypatumai? Kaip dauginasi ameba? Kodėl, amebai pasidalijus pusiau ir susidarius dviem naujoms ląstelėms (ameboms), jose yra vienodas chromosomų skaičius? Atsakykite į klausimus. Kas yra vegetatyvinis dauginimasis? Pateikite augalų, kurie dauginasi svogūnais. Pateikite bent vieną augalą, kuris dauginasi stiebagumbiais. Pateikite augalų, kurie dauginasi ūsais. Atlikite užduotis. Koks augalo organas pavaizduotas? Kokia jo funkcija? Įvardinkite šias augalo organo dalis. Atlikite užduotis. Kokia augalo žiedo dalis pavazduota? Kokia jo funkcija? Kaip vadinamos dulkės, esančios šios žiedo dalies viduje? Kas yra jų (dulkių) viduje? Įvardinkite šios augalo žiedo dalies dalių pavadinimus. Kokia augalo žiedo dalis pavaizduota? Kokia jos funkcija? Įvardinkite šios žiedo dalies dalis. Kaip vadinamos mezginės dalys, iš kurių vystosi sėkla? Kas yra jų viduje? Atsakykite į klausimus. Kas yra apdulkinimas? Kokie yra apdulkinimo būdai? Kokie yra vabzdžių apdulkinamų augalų požymiai? Kaip vadinamas lipnus skystis augalo žieduose, kuriuo minta vabzdžiai? Užpildykite lentelę (10 taškų). Atlikite užduotis. vystosi sėkla po apvaisinimo? Išvardinkite A-E raidėmis pažymėtas sėklos dalis ir prie kiekvienos parašykite iš ko jos vystėsi po apvaisinimo. Kokios sąlygos yra reikalingos sėklai dygti? Užpildykite lentelę. Atsakykite į klausimus. Kas yra apvaisinimas? Kaip vadinamos žuvų patelių kiaušialąstės? Kaip vadinamos varlės kiaušialąstės? Kaip vadinamas žuvų, varliagyvių apvaisinimas? Pateikite 10 gyvūnų, kurių apvaisinimas yra vidinis. Pateikite 5 gyvūnus, kurių vaisiaus vystymasis yra vidinis. Pateikite 10 gyvūnų, kurių vaisiaus vystymasis yra išorinis. Kaip vadinamos didelės maisto medžiagų atsargos kiaušiniuose? Kokią ypatybę (lytinio dauginimosi) turi sliekai? Kaip vadinami tokie organizmai? Kaip dauginasi žiogai? Atlikite užduotis. Išvardinkite kiaušinio dalis. Kam reikalingas trynys? Kam reikalingas lukštas? Pateikite 10 gyvūnų, kurie deda kiaušinius. Kur vyko jų visų apvaisinimas? (Viduje ar išorėje).
  Biologija, testas(4 puslapiai)
  2010-08-24
 • Virškinimas (2)

  20 klausimų testas. Virškinimas. Teisingi atsakymai.
  Biologija, testas(2 puslapiai)
  2008-12-12
 • Žmogaus dujų apykaita ir kvėpavimo organų ligos

  30 klausimų biologijos testas. Oras į plaučius keliauja pro... Kokią funkciją nosyje atlieka plaukai ir blakstienėlės? Kur susikryžiuoja oro ir maisto keliai? Kaip vadinama anga, kurios funkcija yra skleisti garsą? Kurios dvi angos orui patekti yra visada atviros? Kaip vadinamas organas, kuris filtruoja, šildo ir drėkina į organizmą patenkantį orą? Maišeliai, sudarantys plaučius vadinami? Trachėja dalijasi į... Įkvėpimo metu... Svarbiausia priežastis, kuri didina kvėpavimo dažnį. Kokia chemoreceptorių funkcija? Vidinio kvėpavimo metu... Kokiu būdu vyksta dujų apykaita tarp oro alveolėse ir kraujo plaučių kapiliaruose? Į kraują patekęs deguonis raudonuosiuose kraujo kūneliuose susijungia su hemoglobinu ir sudaro... Koks yra polipeptido grandinių skaičius kiekvienoje hemoglobino molekulėje? Kokia oksihemoglobino formulė? Kokie veiksniai įtakoja hemoglobino deguonies atidavimą? Kokia hemoglobino funkcija? Su H+ susijungęs hemoglobinas vadinamas... Kaip dažniausiai pasireiškia ūminis bronchitas? Rūkantiems žmonėms dažniau pasireiškia... Kokia liga sergant alveolės sprogsta ir pakeičiamos neelastingu jungiamuoju audiniu? Koks procesas atliekamas norint patikrinti ar žmogus buvo užsikrėtęs tuberkulioze? Kas sukelia emfizemą? Dėl kokios ligos plaučiuose susidaro skaidulinis jungiamasis audinys? Kaip vadinama medžiaga ypač pavojinga ir sukelianti mirtinas kvėpavimo ligas? Kokie yra plaučių vėžio vystymosi etapai? Navikas, sudarytas iš netvarkingų ląstelių, kuriose yra netipiški branduoliai vadinamas... Plaučio pašalinimo operacija vadinama... Pasyvus rūkymas.
  Biologija, testas(5 puslapiai)
  2009-03-28
 • Žmogaus sveikata ir ligos

  Biologijos testas. 15 klausimų testas su atsakymais. Žmogaus sveikata ir ligos.
  Biologija, testas(3 puslapiai)
  2011-01-05
 • Žmogus – įvairių mokslų tyrimo objektas

  10 klausimų testas su teisingais atsakymais.
  Biologija, testas(1 puslapis)
  2006-03-29
 • Žuvys (8)

  Testas. Žuvų klasė. 16 klausimų su pateiktais teisingais atsakymais.
  Biologija, testas(2 puslapiai)
  2007-11-30
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
Puslapyje rodyti po