Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Lietuvos Raudonoji knyga. Varliagyviai

Lietuvos Raudonoji knyga. Varliagyviai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Lietuvos raudonosios knygos varliagyviu sandaros charakteristika. Bendra varliagyvių sandaros charakteristika. Dangalai. Griaučiai. Nervų sistema. Virškinimo organai. Kvėpavimo organai. Kraujotakos sistema. Šlapimo ir lytinių organų sistema. Lervos stadija. Metamorfozė. Europinė medvarlė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Skiauterėtasis tritonas. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Raudonpilvė kūmutė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Žalioji rupūžė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Nendrinė rūpužė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga.

Ištrauka

Tai ne tik retų ir nykstančių rūšių sąrašai, aprašymai, bet ir teisinis dokumentas, kuriuo remiantis šalyje organizuojama nykstančių rūšių apsauga, sudaromi gamtotvarkos planai joms išsaugoti. Šią knygą sudaro žinių sąvadas apie saugomų rūšių būklę ir apsaugos būdus.
Dangalai: Epiderimis yra gana plonas. Jo storis priklauso nuo to, kiek laiko tos rūšies varliagyvis praleidžia sausumoje. Epiderimis yra nelabai suragėjęs, todėl varliagyvių oda menkai tegali sumažinti vandens nuostolius.
Dėl gausių liaukų oda yra drėgna.Gleivių liaukos gali būti mokozinės arba serozinės. Mukozinių liaukų gaminamos gleivės padengia visą varliagyvio kuną. Vienus jos saugo nuo per didelio vandens praradimo, o kitiems yra labai svarbios reguliuojant osmosinį slegį. Serozinės liaukos, kai kada gali gaminti ir nuodingas medžiagas, kurios išsiskiria, kai gyvūnui kyla pavojus ir jam reikia apsiginti.

Griaučiai: Beveik visų varliagyvių slanksteliai yra gerai sukaulėję. Tą lemia gyvenimas sausumoje. Pirmasis kaklo slankstelis vadinamas atlantu. Jis turi du krumplius. Kryžmens slanksteliai klubakauliu jungiasi su dubeniu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBiologijos konspektas
KategorijaBiologija
TipasKonspektai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis1.08 MB
AutoriusEdita_K
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Raudonoji knyga. Varliagyviai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 12 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą