Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Biologijos konspektai

Biologijos konspektai (62 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Kirmėlės (2)

  Suskirstymas ir įvairovė. Užduotis. Suskirstome kirmėlių tipus ir juos apibūdiname, nurodome atstovus. Nurodome kirmėlėms būdingas bendras savybes. Kirmėles galima suskirstyti pagal paplitimą įvairioje aplinkoje. Sandara. Palyginame laisvai gyvenančias ir parazituojančias kirmėles. Pagal nurodytus kirmėlių atstovus galime apibūdinti kirmėlių reikšmę gamtoje ir žmogaus gyvenime. Nurodome būdus, apsaugančius nuo užsikrėtimo šiomis kirmėlėmis. Mityba. Skirtingų kirmėlių mitybą galima apibūdinti šiais teiginiais. Nurodome kaip užsikrečiama šiomis parazitinėmis kirmėlėmis. Plokščiųjų kirmėlių tipas. Suskirstymas, įvairovė. Plokščiųjų kirmėlių tipą skirstome į klases, nurodome atstovus. Nurodome plokščiųjų kirmėlių sandaros ypatybes. Kvėpavimas. Mityba. Šalinimas. Nervų sistema. Judėjimas. Dauginimasis. Kepeninės siurbikės vystymosi stadijos. Jautinio kaspinuočio vystymasis. Apvaliosios kirmėlės. Suskirstymas ir įvairovė. Užduotis. Apvaliosios kirmėlės gyvena įvairioje aplinkoje. Sandara. Užduotis. Išskiriame pagrindines sandaros dalis, matomas askaridės patelės skersiniame pjūvyje. Kvėpavimas. Mityba. Dauginimasis. Apibūdiname žmoginės askaridės dauginimosi ciklą. Nurodome kokios apvaliosios kirmėlės sukelia šias ligas ir kaip jomis užsikrečiama. Žieduotosios kirmėlės. Suskirstymas ir įvairovė. Sandara. Užduotis. Išskiriame žieduotųjų kirmėlių savybes. Užduotis. Palyginame daugiašerių ir mažašerių žieduotųjų kirmėlių savybes. Kvėpavimas. Mityba. Šalinimas. Nervų sistema. Judėjimas. Kraujotaka. Dauginimasis. Reikšmė. Nurodome skirtingai besimaitinančių žieduotųjų kirmėlių atstovus.
  Biologija, konspektas(11 puslapių)
  2007-12-20
 • Ląstelės dalijimasis

  Ląstelės dalijimasis. Chromosomos. Chromosomos sandara. Chromosomos būna. Chromosomų rinkinys. Haploidinis. Mitozės reikšmė. Gyvulinės ląsteles dalijimasis. Kodėl mitozės būdu pasidalinus ląstelės yra genetiškai vienodos? Mejozė. Ląstelės dalinasi 2 kartus. Krosingoveris. Mejozės reikšmė. Kombinacinis kintamumas. Mejozės klaidos. Mitozės ir mejozės palyginimai. Organizmu dauginimasis.
  Biologija, konspektas(8 puslapiai)
  2011-05-06
 • Lietuvos Raudonoji knyga. Varliagyviai

  Lietuvos raudonosios knygos varliagyviu sandaros charakteristika. Bendra varliagyvių sandaros charakteristika. Dangalai. Griaučiai. Nervų sistema. Virškinimo organai. Kvėpavimo organai. Kraujotakos sistema. Šlapimo ir lytinių organų sistema. Lervos stadija. Metamorfozė. Europinė medvarlė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Skiauterėtasis tritonas. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Raudonpilvė kūmutė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Žalioji rupūžė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Nendrinė rūpužė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga.
  Biologija, konspektas(12 puslapių)
  2011-06-09
 • Mikrobiologija (17)

  Mikroorganizmų fiziologija. Prokariotų cheminė sudėtis. Mikroorganizmų mityba. Mikroorganizmų kultivavimas. Mitybinės terpės. Reikalavimai terpėms. Kultivavimo tikslai. Bakterijų fermentai. Prokariotų energijos apykaita. Aplinkos veiksniai. Fiziniai. Temperatūra. Fiziniai. Spinduliuotė. Slėgis. Ultragarsas. Džiovinimas. Cheminiai. Biologiniai. Prokariotų genetika. Modifikacijos. Mutacijos. Genetinės rekombinacijos. Genetiniai elementai, esantys bakterijose. Plazmidės. Transpozonai. Įsiterpiančios sekos. Patofiziologijos įvadas. Patofiziologijos metodai. Patologijos ir patofiziologijos istorinė apžvalga. Nozologija. Ligą galima padalinti. Ligų klasifikacijos kriterijai. Ligos raidos stadijos. Ligų priežastys. Išorinės aplinkos faktorių patogeninis poveikis. Fizikiniai faktoriai. Francisella. Morfologija. Kultūrinės savybės. Virulentiškumo veiksniai. Patogenezė. Laboratorinė diagnozė. Imunitetas ir profilaktika. Brucella. Morfologija. Kultūrinės savybės. Biocheminis aktyvumas. Virulentiškumo veiksniai. Patogenezė. Laboratorinė diagnozė. Imunitetas ir profilaktika. Bordotella. Morfologija. Kultūrinės savybės. Biocheminis aktyvumas. Antigeninė sandara. Virulentiškumo veiksniai. Patogenezė. Laboratorinė diagnozė. Imunitetas ir profilaktika. Yersinia. Morfologija. Kultūrinės savybės. Biocheminis aktyvumas. Patogenezė. Laboratorinė diagnozė. Imunitetas.
  Biologija, konspektas(27 puslapiai)
  2010-06-14
 • Mikrobiologija (6)

  Medicininė mikrobiologija. L. Pasteras. R. Kochas. Mikroorganizmų sistematika, nomenklatūra, klasifikacija. Bakterijų morfologija. Mikroorganizmų struktūra, eukariotų ir prokariotų skirtumai, subląstelinės bakterijų formos. Kapsulės, žiuželiai, sporos. Spirochetos, aktinomicetai, mikoplazmos. Riketsijos ir chlamidijos. Virusų kilmė, sandara, klasifikacija, reprodukcija. Bakteriofagai. Bakterijų augimas, dauginimasis ir kvėpavimas. Mikroorganizmų mityba ir kultivavimas. Anaerobų kultivavimas. Virusų kultivavimas. Fizikinių, cheminių ir biologinių veiksnių poveikis mikroorganizmams. Sterilizacija ir dezinfekcija. Mikrobų genotipas, fenotipas, mikroorganizmų kintamumas. Genetinės mikroorganizmų rekombinacijos. Sanitarinė mikrobiologija, užterštumo rodikliai. Žmogaus normali mikroflora. Mikroorganizmų asociacijos, simbiozė. Vandens, dirvožemio ir oro mikroflora. Vaistinių augalų mikroflora. Vaistų mikroflora. GMP. Vaistinės žaliavos mikroflora. Fitopatogeniniai mikroorganizmai. Dirvožemio, vandens ir oro mikrobiologiniai tyrimai. Injekcinių vaistų formų mikrobinis užterštumas. Išorinio, peroralinio ir rektalinio vartojimo vaistai. Nesterilių vaistų formų mikrobinis užterštumas. Vaistinės sanitarinis režimas ir jo bakteriologinė kontrolė. Sterilizacija ir jos metodai. Dezinfekcija ir jos metodai. Aseptika ir antiseptika. Infekcinis procesas, infekcinė liga, organizmo imlumas. Infekcinės ir invazinės ligos. Epidemiologiniam procesui realizuotis reikia. Mikroorganizmų virulentiškumas ir patogeniškumas. Mikroorganizmų toksinai, jų funkcijos. Infekcijos vartai, reinfekcija. Imunologija. Imunitetas, jo rūšys, formos. Ląsteliniai ir humoraliniai nespecifiniai saugos veiksniai. Ląstelinio ir humoralinio imuninio atsako mechanizmai. Antigenai, antigeninė sandara. Imunoglobulinai, jų struktūra, funkcija. Antivirusinis imunitetas. Interferonai. Imunodiagnostika. Imunologinės reakcijos. Serodiagnostika. Agliutinacija ir precipitacija. Lizės, bakteriolizės ir KSR. Imunofluorescencijos testai. Virusų neutralizacijos hemagliutinacijos ir hemadsorbcijos reakcijos. Vakcinos, jų rūšys, gavimas. Seroprofilaktika ir seroterapija. Chemoterapija yra įvairių ligų gydymas antimikrobiškai veikiančiomis cheminėmis medžiagomis. Antibiotikai, jų klasifikacija, gavimas. Mikroorganizmų jautrumas antibiotikams. Stafilokokai. Streptokokai. Neiserijos. Korinebakterijos. Bordatelės. Mycobakterijų šeima. Stabligė. Dujinė gangrena. Clostridium botulinum. Clostridium difficile. Escherichia gentis. Salmonella gentis. Shigella gentis. Pseudomonadaceae šeima. Vibrionaceae šeima. Orthomyxoridae šeima. Adenoviridae šeima. Hepatitų virusai E. Rhabdoviridae šeima. Retroviridae šeima. ŽIV virusas.
  Biologija, konspektas(36 puslapiai)
  2006-09-05
 • Mikrobiologija ir virusologija

  Mikrobiologijos tyrimo objektas ir uždaviniai. Pagrindinės biotechnologijos kryptys. Biotechnologijos vystymas Lietuvoje. Mikrobiologijos mokslo šakos, jų reikšmė liaudies ūkiui. Aprašomasis ir fiziologinių tyrimų periodas (A. Levenhuko ir L. Pastero darbai). Mikrobiologijos mokslo pasiekimų reikšmė medicinoje (R. Kocho, I. Mečnikovo, D. Zabolotnio, P. Erlicho, D. Ivanovskio darbai). Lietuvos mikrobiologai ir jų darbų reikšmė vystant mikrobiologijos mokslą respublikoje. Dirvožemio mikrobiologijos mokslo vystymas (S. Vinogradskio, M. Beijerinko, V. Omelianskio ir kiti darbai). Prokariotų ląstelės sienelės cheminė sandara ir jos funkcija. Gramteigiamos ir gramneigiamos bakterijos. Mikrobiologinės ląstelės citoplazminė membrana ir citoplazmos bei jų funkcijos. Nukleido plazmidžių sandara ir funkcijos. Kapsulės, žiuželių, fibrinų sandara ir funkcijos. Sporos, jų susidarymo etapai ir biologinė reikšmė. Mikroorganizmų sistematikos problemos. Mikroorganizmų sistematikos problemos. Endosporas sudarančios lazdelės ir kokai. Žarnyno infekcinių ligų sukelėjai. Bakterijų dauginimasis ir jų augimo fazės. Bakterijų genetinis aparatas, konjugacija, trandukcija, genų inžinerijos perspektyvos. Mikroorganizmų vystymuisi reikalingi kardinaliniai taškai (drėgmė, temperatūra, deguonis ir kt.). Mikroorganizmų mitybos tipų įvairovė. Molekulinio atmosferos azoto fiksatoriai. Azoto reikšmė. Amonifikacija, nitrifikacija, denitrifikacija ir bakterijų trąšų panaudojimas. Oro mikroflora ir sanitariniai reikalavimai geriamam vandeniui. Dirvožemio mikroflora. Agrotechnikos reikšmė dirvos mikrofloros vystymuisi. Rūgimo procesas (glikolizė, Entnerio-Dutarovo pentozinis kelias ir kt.). Pieno rūgščių rūgimo sukėlėjai ir jų reikšmė pieno produktų gamybai. Pektininių medžiagų skaidymas. Actarūgštės bakterijos. Acto rūgšties gamybos būdai. Celiuliozės skaidymo procesas. Jo biologinė ir praktinė reikšmė. Bakteriofagai. Virusų klasifikacijos principai. Mikrobiologinio preparato paruošimas ir dažymas. Mikrobiologinių priemonių sterilinimo būdai. Mitybinės terpės ir jų sterilizavimo būdai. Bakterijų grynos kultūros ir dažymas Gramo būdu. AIDS ir jo profilaktika.
  Biologija, konspektas(19 puslapių)
  2009-01-22
 • Mikrobų dažymas

  Paprastas mikrobų dažymas. Dažų paruošimas. Dažų gamyba. Dažantys popierėliai. Paprastojo dažymo technika. Metileno mėlynasis pagal Leflerį. Cylio karbolinis fuksinas. Neutralusis raudonasis. Negatyvusis dažymas. Dvigubas mikrobų dažymas Gramo būdu ir dažų paruošimas. Dvigubas mikrobų dažymas Gramo būdu. Karbolio fuksinas. Bakterijų žiuželių ir sporų nustatymas. Žiuželių dažymas Morozovo būdu. Sporų dažymas. Rūgštims atsparių bakterijų, jų endosporų ir kapsulių dažymo metodai. Rūgštims atsparių bakterijų nustatymas. Endosporų dažymas. Dornerio metodas. Prisotintas nigrozino tirpalas. Modifikuotas Dornerio metodas. Šeferio dažymo metodas. Ožeško metodas. Cylio-Nilseno metodas. Bakterijų kapsulių dažymas. Kapsulių dažymas Antonio metodu.
  Biologija, konspektas(6 puslapiai)
  2006-02-13
 • Mineralai (4)

  Mineralai. Mineralinės medžiagos. Pagrindiniai mineralai: kalcis, fosforas, geležis, natris, kalis, magnis, jodas, fluoras, selenas, cinkas, varis. Mineralinių medžiagų kiekis įvairiose daržovėse.
  Biologija, konspektas(4 puslapiai)
  2007-04-27
 • Mitozė

  Profazė. Prometafazė, arba vėlyvoji profazė. Metafazė. Anafazė. Telofazė. Mitozinė verpstė ir jos dinamika. Kinetochorai. Žvaigždės. Poliai. Motoriniai baltymai. Citokinezė.
  Biologija, konspektas(6 puslapiai)
  2006-02-07
 • Moliuskai (12)

  Suskirstymas ir įvairovė. Suskirstome moliuskų tipą į klases ir nurodome atstovus. Pilvakojų moliuskų klasė. Sandara. Nurodome pagrindines moliusko kūno dalis. Sandara. Užduotis. Apibūdiname moliuskų kūno dalių, organų ar jų sistemų funkcijas. Vidinė sandara. Mityba. Kvėpavimas. Kraujotaka. Nervų sistema. Šalinimas. Dauginimasis. Užduotis. Nurodome moliuskų dauginimosi būdus ir juos apibūdiname. Pilvakojų moliuskų įvairovė. Dvigeldžių moliuskų klasė. Sandara. Mityba. Kvėpavimas. Kraujotaka. Šalinimas. Nervų sistema. Dauginimasis. Užduotis. Nurodome moliuskų dauginimosi būdus ir juos apibūdiname. Dvigeldžių moliuskų įvairovė. Galvakojų moliuskų klasė. Sandara. Užduotis. Skirtingų klasių moliuskus apibūdiname šiais požymiais. Reikšmė. Užduotis. Apibendriname moliuskų reikšmę. Darbas iliustruotas paveikslėliais.
  Biologija, konspektas(9 puslapiai)
  2007-12-20
 • Moters lyties organų sandara

  Moters lyties organai ir jų sandara. Kiaušidė. Ovuliacija. Kiaušintakis. Gimda. Makštis. Išoriniai moteriškieji lytiniai organai. Lytinės lūpos. Makšties prieangis. Varputė. Mėnesinės (menstruacijos). Menopauzė. Apvaisinimas. Nėštumas. Placenta. Gimdymas.
  Biologija, konspektas(6 puslapiai)
  2005-06-27
 • Nariuotakojų tipas

  Suskirstymas ir įvairovė. Užduotis. Nariuotakojų tipą skirstome į klases, apibūdiname savybes, nurodome atstovus. Vėžiagyvių klasė. Sandara. Mityba. Užduotis. Vėžiagyvius pagal jų mitybą skirstome. Kvėpavimas. Kraujotaka. Nervų sistema. Šalinimas. Dauginimasis. Reikšmė. Užduotis. Nurodome vėžiagyvių reikšmę pateikdami pavyzdžių. Vabzdžių klasė. Užduotis. Vabzdžius klasifikuojame pagal šiuos požymius ir kūno dalis. Sandara. Užduotis. Išskiriame vabzdžio išorinės sandaros dalis. Užduotis. Apibūdiname vabzdžio sparnus, nurodome jų reikšmę ir savybes. Mityba. Užduotis. Paaiškinti kuo minta vabzdžiai. Kvėpavimas. Kraujotaka. Nervų sistema. Šalinimas. Dauginimasis ir vystymasis. Užduotis. Schemoje pavaizduotas vabzdžių vystymasis. Atskiras vystymosi stadijas apibūdiname pagrindinėmis savybėmis. Kaip vabzdžiai yra prisitaikę daugintis sausumos sąlygomis. Kuo vabzdžiams naudingas pilnas metamorfozės ciklas. Reikšmė. Užduotis. Aptariame vabzdžių teigiamą reikšmę ir daromą žalą. Reikšmė. Užduotis. Aptariame vabzdžių teigiamą reikšmę ir daromą žalą. Voragyvių klasė. Įvairovė. Sandara. Užduotis. Paaiškiname nurodytų galūnių funkcijas. Mityba. Kvėpavimas. Kraujotakos sistema. Dauginimasis. Užduotis. Paaiškiname kokią reikšmę voro gyvenime turi voratinklinis siūlas. Užduotis. Aptariame apsisaugojimą nuo erkių ir jų pernešiojamų ligų. reikšmė. Užduotis. Apibūdiname nurodytų gyvūnų reikšmę. Nariuotakojų suskirstymas ir įvairovė. Užduotis. Apibūdiname esmines nariuotakojų savybes. Užduotis. Nurodome nariuotakojų kūno dangos savybes ir reikšmę. Darbas iliustruotas paveikslėliais.
  Biologija, konspektas(18 puslapių)
  2007-12-20
 • Neurofiziologija

  Nervų sistemos fiziologijos konspektas. Nervų sistemos tyrimų istorija ir paradigmos. Kūno ir sielos santykio problema. Klasikiniai neurofiziologiniai metodai. Šiuolaikiniai neurofiziologiniai metodai. Gyvų smegenų tyrimo metodai. Centrinės nervų sistemos raida. CNS skysčiai ir jų apytaka. Galinės smegenys: žievė, limbinė sistema pamato mazgai. Tarpinės smegenys: gumburas ir pagumburis. Vidurinės smegenys. Užpakalinės smegenys. Stuburo smegenys. Nugariniai ir galviniai nervai. Autonominė (vegetacinė) nervų sistema. Somatinė ir periferinė nervų sistemos. Neurono bei nervo struktūra ir funkcijos. Glijaus ląstelių struktūra ir funkcijos. Membraninis nervinių elementų potencialas. Nervinių elementų veikimo potencialas. Nervinio impulso plitimas. Komunikacija nervų sistemoje. Sinapsės, jų tipai ir funkcijos. Pagrindiniai neuromediatoriai. Neuromediatorių poveikio dinamikos efektai. Įgimtas elgesys ir jo savybės. Selektyvių nervinių ryšių teorijos. Orientacinio reflekso savybes. Nervinis įgyto elgesio mechanizmas. Sensorinių sistemų rūšys ir organizacijos principai. Sensorinių sistemų tyrimo metodai. Sensorinių sistemų funkcionavimo kriterijai. Informacijos apdorojimo principai sensorinėse sistemose. Pirminiai procesai sensorinėse sistemose. Akies sandara ir optika. Fotorecepcija. Nerviniai regos centrai ir takai. Ausies sandara ir funkcijos. Fonorecepsija. Nerviniai klausos centrai ir takai. Vestibiulinės sistemos sandara ir funkcijos. Vestibiulinė recepcija ir dirginimo būdai. Chemorecepsija ir jos teorijos. Kvapas, jo kilmė ir matavimas. Uoslės recepsija ir nerviniai centrai. Skonio sandara ir funkcijos. Skonio recepcija ir nerviniai centrai. Nerviniai odos dariniai ir jų sandara. Neurologinės odos jautrumo teorijos. Lytos recepsija ir nerviniai centrai. Termorecepcija ir jos nerviniai centrai. Skausmas, jo kilmė ir savybės. Skausmo recepcija ir nerviniai centrai. Biocheminiai skausmo koreliatai. Nerviniai skausmo malšinimo būdai. Propriorecepcija ir jos nerviniai centrai.
  Biologija, konspektas(61 puslapis)
  2009-09-10
 • Organizmas ir aplinka

  Ekosistemos ir biosfera. Populiacijos. Žmogaus ekologija ir aplinkosauga. Organizmų genetika, evoliucija ir įvairovė. Organizmų sisteminis giminingumas ir bioįvairovė.
  Biologija, konspektas(9 puslapiai)
  2005-06-07
 • Patogeninių kokų lyginamoji analizė

  Mikrobiologija. Patogeninių kokų lyginamoji analizė-lentelė. Stafilokokai. Streptokokai. Pneumokokai. Meningokokai. Gonokokai. Mikroorganizmo nomenklatūra. Morfologija. Kultūrinės savybės. Fermentinis aktyvumas. Antigenai. Sukeliamos ligos. Imunitetas. Epidemiologija. Atsparumas aplinkoje. Mikrobiologinės diagnostikos metodai.
  Biologija, konspektas(6 puslapiai)
  2008-10-16
 • Penkios gyvosios gamtos karalystės

  Bakterijos. Virusai. Grybai. Kerpės. Dumbliai. Pirmuonys. Samanos. Augalai. Augimas ir vystymasis. Augalų dauginimasis. Primityvūs daugialąsčiai gyvūnai – pintys ir duobagyviai. Kirmėlių pasaulis. Moliuskai. Nariuotakojai. Žuvys. Varliagyviai. Ropliai. Paukščiai. Žinduoliai.
  Biologija, konspektas(9 puslapiai)
  2008-04-01
 • Refleksas

  Refleksas. Reflekso reikšmė. Nesąlyginiai ir sąlyginiai refleksai. Pavlovo tyrimas. Refleksas - pagrindinė nervinės veiklos forma. Reflekso laikas. Receptorinis reflekso laukas. Nervinis centras. Reflekso lankas. Jaudinimo perdavimas sinapsėse. Jaudinimo perdavimo ypatybės reflekso lanke. Slopinimas. Koordinuojamas centrinės nervų sistemos vaidmuo. Refleksų klasifikacija. Sąlyginiai refleksai ir jų susidarymas. Sąlyginių refleksų slopinimas. Didžiųjų pusrutulių žievės sintezinė ir analizinė veikla. Žmogaus sąlyginių refleksų tyrimas. Vaikų aukštosios nervinės veiklos ypatumai. Kalbos vystymasis. Kompleksinių dirgiklių apibendrinimas ir skyrimas. Aukštosios nervinės veiklos tipai.
  Biologija, konspektas(19 puslapių)
  2007-12-10
 • Salmonella gentis

  Taksonomija ir klasifikacija. Ekologija. Morfologija. Būdingos biologinės savybės. Antigenai. Patogeniškumo veiksniai. Sukeliamų ligų patogenezė. Salmoneliozė (gastroenterokolitas). Bakteriemija. Imunitetas ir jo ypatumai. Epidemiologija. Specifinė profilaktika ir gydymas.
  Biologija, konspektas(4 puslapiai)
  2006-02-01
 • Šlapimo šalinimo sistema

  Osmoreguliacija. Šlapimo susidarymo 3 etapai. Hormonų veikla. Vandens kiekio ir druskų koncentracijos kraujyje reguliavimas.
  Biologija, konspektas(3 puslapiai)
  2011-05-27
 • Virškinimas. Kvėpavimas.

  Virškinimo procese dalyvaujantys organai. Virškinimo trakto ir liaukų ligos. Vitaminai. Augalų ir gyvūnų kvėpavimas. Žmogaus kvėpavimas.
  Biologija, konspektas(3 puslapiai)
  2005-05-18
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Puslapyje rodyti po