Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija

Biologija (464 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Lietuvos raudonoji knyga

  Įvadas. Gyvūnai. Žinduoliai. Stumbras. Paukščiai. Juodasis gandras. Ropliai ir varliagyviai. Lygiažvynis žaltys. Žuvys. Jūrinė nėgė. Moliuskai. Pleištinė geldutė. Vabzdžiai. Juodasis apolonas. Vėžiagyviai. Ilgauodegis kalanas. Dėlės. Medicininė dėlė. Gaubtasėkliai. Paprastoji vandens lelija. Plikasėkliai. Europinis kukmedis. Sporiniai induočiai. Miškinis spyglainis. Samanos. Minkštasis kiminas. Maurabragiai. Rykštinis maurabragis. Grybai ir kerpės. Raudonkepuris baravykas. Išvados. Priedai (2).
  Biologija, referatas(15 puslapių)
  2008-01-11
 • Lietuvos raudonoji knyga (2)

  Įvadas. Tarptautinė raudonoji knyga. Baltijos šalių raudonoji knyga. Lietuvos raudonoji knyga. Lietuvos raudonosios knygos tvarkymo nuostatai. Išvados. Išnašos.
  Biologija, referatas(10 puslapių)
  2008-05-16
 • Lietuvos Raudonoji knyga. Varliagyviai

  Lietuvos raudonosios knygos varliagyviu sandaros charakteristika. Bendra varliagyvių sandaros charakteristika. Dangalai. Griaučiai. Nervų sistema. Virškinimo organai. Kvėpavimo organai. Kraujotakos sistema. Šlapimo ir lytinių organų sistema. Lervos stadija. Metamorfozė. Europinė medvarlė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Skiauterėtasis tritonas. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Raudonpilvė kūmutė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Žalioji rupūžė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga. Nendrinė rūpužė. Statusas. Išvaizda. Vidinės sandaros išskirtinumai. Dauginimasis. Biologija ir ekologija. Populiacijų gausumas ir paplitimas. Grėsmės ir apsauga.
  Biologija, konspektas(12 puslapių)
  2011-06-09
 • Lietuvos vandenų gyvūnija ir augalija

  PowerPoint pristatymas. Lietuvoje tankus hidrografinis tinklas. Lietuvos respublikos vandenys. Lietuvos vandenyse gyvenančios žuvys. Karosas. Karpis. Ešerys. Lydeka. Upėtakis. Aukšlė. Amūras. Lietuvos vandenyse auga įvairūs augalai. Purienos. Paprastoji vandens lelija. Nendrės. Meldai. Vandenyje gyvena ne tik žuvys, bet ir kiti gyvi organizmai. Dvigeldžiai moliuskai. Dėlės. Šoniplaukos. Vėžiai. Prie vandens taip pat yra ir vabzdžių. Tikrieji uodai. Laumžirgis. Prie vandens gyvena įvairūs vandens paukščiai. Antys. Gulbės.
  Biologija, pristatymas(30 skaidrių)
  2006-04-26
 • Ligų gydymas netradiciniais metodais

  Įvadas. Ligų gydymas netradiciniais metodais. Ar akmuo gali gydyti? Joga. Homeopatijos atsiradimas ir vystymasis pasaulyje. Gydymas homeopatiniais vaistais. Augalų charakteristikos. Anketa "Gydymas netradiciniais metodais". Anketos rezultatai. Išvados.
  Biologija, namų darbas(39 puslapiai)
  2007-04-07
 • Ligų sukėlėjai: virusai ir bakterijos

  Įvadas. Ligų sukėlėjai virusai. Virusai ir jų sandara. Virusų dauginimasis. Virusų sukeltos ligos. Ligų sukėlėjai bakterijos. Bakterijos ir jų sandara. Bakterijų dauginimasis. Bakterijų sukeltos ligos. Pagrindinės bakterijų filogenetinės grupės. Išvados.
  Biologija, referatas(13 puslapių)
  2006-03-23
 • Maisto medžiagos ir virškinimas

  Maisto medžiagos. 9 užduotys. Baikite pildyti schemą. Užpildykite lentelę. Atsakykite į klausimus. Kas, gamintojai ar vartotojai, gali pasigaminti organinių medžiagų iš neorganinių? Kokią medžiagą pasigamina augalai fotosintezės būdu? Iš kokios medžiagos sudaryta augalinės ląstelės sienelė? Kokia maisto medžiaga yra krakmolas, celiuliozė? Kaip vadinama gyvūniniuose riebaluose randama medžiaga, kuri gali nusėsti ant kraujagyslių iš vidinės pusės ir jas užkimšti? Užpildykite lentelę. Paaiškinkite sąvokas: Virškinimas, Fermentas, Virškinamasis traktas. Užpildykite lentelę. Atsakykite į klausimus. Kaip prižiūrėti dantis? Kur prasideda maisto virškinimas? Maistas nepatenka nei į kasą, nei į kepenis. Kaip šie organai padeda virškinti? Kodėl tigrų ir liūtų labai gerai išvystyti iltiniai dantys? Kodėl būtina gerai sukramtyti maistą? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį pasirenkant dantų pastą? Kodėl dantų priežiūrai neužtenka vien šepetėlio ir dantų pastos? Atlikite užduotis. Įrašykite virškinamojo trakto dalių pavadinimus. Prie trakto dalių pavadinimų parašykite jų funkcijas. Kur gaminasi skrandžio sultys? Tulžis? Kasos sultys? Organą, kuriame gaminasi tulžis nuspalvinkite geltona spalva. Organą, kuriame virškinami tik baltymai nuspalvinkite mėlynai. Organą, kurio sulčių fermentai skaido baltymus, riebalus ir angliavandenius nuspalvinkite žaliai. Organą, kuris gamina riebalus virškinančią medžiagą pažymėkite pliusu. Žarnyno dalį, kurioje vyksta aminorūgščių, glicerolio, riebalų rūgščių ir gliukozės įsiurbimas į kraują nuspalvinkite raudonai. Žarnyno dalį, kurioje formuojasi išmatos ir įsiurbiamas vanduo nuspalvinkite rudai. Atlikite užduotis. Prie rodyklių surašykite dantų pavadinimus, kurie yra rodomi. Dantis, kurie praradę savo funkciją žmogaus organizme nuspalvinkite juodai. Dantis, kurie skirti maistui atkąsti nuspalvinkite mėlynai. Dantis, kurie skirti maistui susmulkinti nuspalvinkite žaliai. Kam skirti dantys? Surašykite danties dalis. Kaip genda dantys? Kas yra dantų apnašos? Atsakymai.
  Biologija, testas(4 puslapiai)
  2010-08-24
 • Maisto papildų įtaka sportininko organizmui

  PowerPoint pristatymas. Medicininės paskirties maisto produktas. Bičių pienelyje. Žiedadulkės. Probiotikai. Laisvosios amino rūgštys. Alaninas. Argininas. Asparginas. Valinas. Histidinas. Glicinas. Glutaminas. Izoleucinas. Lizinas. Metioninas. Treoninas. Triptofanas. Pašaliniai reiškiniai.
  Biologija, pristatymas(17 skaidrių)
  2008-04-11
 • Maisto priedai (2)

  PowerPoint pristatymas. Maisto priedai. Kas tai yra? Kokių maisto priedų yra, kaip jie klasifikuojami? Kodėl naudojami maisto priedai? Kokias funkcijas atlieka maisto priedai? Maisto priedų įvairovė. Kaip pirkėjui žinoti, ar maisto produkto sudėtyje yra maisto priedų, ar ne? Kokie maisto priedų vartojimo maisto produktų gamyboje pagrindiniai principai? Kodėl maisto produktų gamyboje naudojami dažikliai? Kodėl naudojami sintetiniai dažikliai, jei yra natūralių? Ar yra produktų, į kuriuos neturi būti dedama maisto dažiklių? Kokius priedus leidžiama vartoti? Maisto priedų vartojimo problemos. Verta žinoti.
  Biologija, pristatymas(18 skaidrių)
  2007-07-03
 • Maisto tarša

  Maisto priedai- priešas ar draugas? Priedai - draugiški ir priešiški. Nitratų leistinas kiekis organizme. Sveika mityba. Psichologiniais tyrimais buvo nustatyta, kad žmonės valgo dėl priežasčių. Maisto piramidė. Ar skonio stiprikliai yra nutukimo priežastis? Patarimai. Klausimai.
  Biologija, pristatymas(12 skaidrių)
  2008-04-16
 • Makroevoliucija

  PowerPoint pristatymas. Makroevoliucija. Filogenetika. Filogenetinis medis. Homologijų problema. E. Hekelio trigubo paralelizmo principas. Makroevoliucijos teorijos problemų grupės. Ontogenezės evoliucija. Filogenezės dėsningumai. Divergencija. Paralelizmas. Konvergencija. Evoliucijos kryptingumas. Alogenezė. Arogenezė. Darbas iliustruotas paveiksliukais (10).
  Biologija, pristatymas(27 skaidrės)
  2008-03-20
 • Masturbacija

  Masturbacija. Prieštaringi vertinimai. Negatyvaus požiūrio į masturbaciją priežastys. Sociologinių apklausų rezultatų tendencijos.
  Biologija, referatas(3 puslapiai)
  2005-10-14
 • Mechaninių dirgiklių jutimas. Šoninė linija, plaukuotos jutimo ląstelės, pusiausvyra ir kiti receptoriai

  Mechaninių dirgiklių jutimas. Žmogaus ausies sandara. Plaukuotos ląstelės padeda išlaikyti pusiausvyrą. Plaukuotosios ląstelės užtikrina klausą.
  Biologija, referatas(8 puslapiai)
  2006-03-03
 • Medžiagų ir energijos apykaita

  Biologijos testas. 20 klausimų testas su atsakymais. Medžiagų ir energijos apykaita.
  Biologija, testas(2 puslapiai)
  2009-03-25
 • Medžiai ir jų šakojimasis

  Paprastasis ąžuolas. Simpodinis šakojimasis. Paprastoji pušis. Monopolinis šakojimasis. Paprastoji eglė. Mažalapė liepa. Karpotasis beržas. Miškinė obelis. Paprastoji kriaušė. Paprastasis klevas. Dichotiminis šakojimasis. Vakarinės tujos koloniška aukštaūgė forma. Drebulė. Juodalksnis. Paprastasis skirpstas. Paprastasis šermukšnis. Baltasis gluosnis.
  Biologija, namų darbas(5 puslapiai)
  2007-04-05
 • Mejozė

  Mejozės samprata. Mejozės etapai. Mitozės ir mejozės palyginimas. Mejozės etapai. Mejozinio ciklo reguliavimas. Pažaidos mejozėje. Informacijos šaltiniai. Darbas iliustruotas paveikslėliais.
  Biologija, referatas(5 puslapiai)
  2005-05-20
 • Mejozė (2)

  PowerPoint pristatymas. Apie lytinį dauginimąsi. Mejozė. I mejozės stadija. I profazė. I metafazė. I anafazė. I telofazė. II mejozės stadija. Profazė. Metafazė. Anafazė. Telofazė.
  Biologija, pristatymas(18 skaidrių)
  2007-04-06
 • Miegas

  Miegas. Miego higiena. Kas mus priverčia miegoti. Miego trukmė. Miego sutrikimai. Jeigu norite geriau miegoti. Miegui trukdo. Jei jūs miegate gerai, tai. Apibendrinimai.
  Biologija, referatas(5 puslapiai)
  2005-04-07
 • Mikrobai aplink mus: bakterijos

  Įvadas. Bakterijos. Kas tai? Bakterijų morfologija. Mikroorganizmų mityba. Aplinkos poveikis mikroorganizmams. Mikroorganizmų paplitimas. Išvada.
  Biologija, referatas(10 puslapių)
  2006-04-04
 • Mikrobiologija (16)

  Mikroorganizmai-pirmieji organizmai Žemėje. Mikroorganizmų metabolizmo principai. Metabolizmo būdų komponentai. Metabolizmo schema ir fermentų aktyvumą įtakojantys veiksniai. Mikroorganizmų mitybos ir energijos šaltiniai. Mikroorganizmų augimas. Periodinės ir nepertraukiamos kultūros. Mikroorganizmų augimą kontroliuojantys veiksniai. Bakterijų genetika. Fotosintezuojantys mikrooganizmai, jų geocheminė veikla. Fermentuotojai. Mikrobinė biokonversija. Metanogenezė. Biodujų gavyba. Rūdų mikrobinis plovimas. Azoto ciklas. Anglies ir azoto ciklų sąveika. Organinės medžiagos ardymas ir kompostavimas. Toksiškumas ir inhibicija. Biotechnologijos žemės ūkyje.
  Biologija, špera(29 puslapiai)
  2009-10-07
Puslapyje rodyti po