Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija

Biologija (464 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Žmogaus dauginimasis

  PowerPoint pristatymas. Išoriniai lytiniai organai. Vidiniai lytiniai organai. Lytinis brendimas. Sėklidėse. Kiaušidėse. Apvaisinimas. mbrioninis periodas. Placentos reikšmė. Dvyniai. Dizigotiniai dvyniai. Siamo dvyniai. Tabako, alkoholio ir narkotinių medžiagų, medikamentų bei stresų poveikis žmogaus gemalo vystymuisi.
  Biologija, pristatymas(17 skaidrių)
  2010-04-19
 • Žmogaus dujų apykaita ir kvėpavimo organų ligos

  30 klausimų biologijos testas. Oras į plaučius keliauja pro... Kokią funkciją nosyje atlieka plaukai ir blakstienėlės? Kur susikryžiuoja oro ir maisto keliai? Kaip vadinama anga, kurios funkcija yra skleisti garsą? Kurios dvi angos orui patekti yra visada atviros? Kaip vadinamas organas, kuris filtruoja, šildo ir drėkina į organizmą patenkantį orą? Maišeliai, sudarantys plaučius vadinami? Trachėja dalijasi į... Įkvėpimo metu... Svarbiausia priežastis, kuri didina kvėpavimo dažnį. Kokia chemoreceptorių funkcija? Vidinio kvėpavimo metu... Kokiu būdu vyksta dujų apykaita tarp oro alveolėse ir kraujo plaučių kapiliaruose? Į kraują patekęs deguonis raudonuosiuose kraujo kūneliuose susijungia su hemoglobinu ir sudaro... Koks yra polipeptido grandinių skaičius kiekvienoje hemoglobino molekulėje? Kokia oksihemoglobino formulė? Kokie veiksniai įtakoja hemoglobino deguonies atidavimą? Kokia hemoglobino funkcija? Su H+ susijungęs hemoglobinas vadinamas... Kaip dažniausiai pasireiškia ūminis bronchitas? Rūkantiems žmonėms dažniau pasireiškia... Kokia liga sergant alveolės sprogsta ir pakeičiamos neelastingu jungiamuoju audiniu? Koks procesas atliekamas norint patikrinti ar žmogus buvo užsikrėtęs tuberkulioze? Kas sukelia emfizemą? Dėl kokios ligos plaučiuose susidaro skaidulinis jungiamasis audinys? Kaip vadinama medžiaga ypač pavojinga ir sukelianti mirtinas kvėpavimo ligas? Kokie yra plaučių vėžio vystymosi etapai? Navikas, sudarytas iš netvarkingų ląstelių, kuriose yra netipiški branduoliai vadinamas... Plaučio pašalinimo operacija vadinama... Pasyvus rūkymas.
  Biologija, testas(5 puslapiai)
  2009-03-28
 • Žmogaus evoliucija

  Kokybiniai mūsų planetos raidos šuoliai. Evoliucija. Primatai. Hominidai. Australopitekai. Neandertaliečiai. Protingasis žmogus. Žmonių rasės.
  Biologija, referatas(6 puslapiai)
  2005-09-24
 • Žmogaus evoliucija (2)

  PowerPoint pristatymas. Žmogus priklauso primatams. Kas būdinga primatams? Kas būdinga primatams? Australopitekai. Sumanusis žmogus. Stačiasis žmogus. Žmogaus evoliucija. Neandertaliečiai. Kromanjoniečiai. Protingasis žmogus. Žmogaus kilmės įrodymai. Rudimentai ir atavizmai. Rudimentai ir atavizmai. Homologai. Paleontologijos įrodymai. Embriologija. Embriologiniai įrodymai. Darbas iliustruotas paveiksliukais (7 skaidrės).
  Biologija, pristatymas(20 skaidrių)
  2012-03-30
 • Žmogaus fiziologija. Dauginimasis

  Energijos virsmai. Kraujo apytaka. Kraujotakos organų sistemos ligos. Virškinimo trakto dalys. Virškinimo liaukos. Liga ir imunitetas. Šalinimas. Dauginimasis. Genetika.
  Biologija, konspektas(9 puslapiai)
  2008-04-01
 • Žmogaus kariotipo savitumas (2)

  Įvadas. Kodėl pasirinkau šią temą? Dėstymas. Kas yra chromosoma? Chromosomų struktūra ir morfologija. Chromosomų skaičius ir rinkinys. Kas yra kariotipas? Kariotipo tyrimai ir idiograma. Žmogaus paveldimos ligos. Išvados.
  Biologija, namų darbas(13 puslapių)
  2010-03-09
 • Žmogaus kraujo plokštelių adenilatciklazės aktyvumo slopinimas adrenalinu ir kolagenu

  Įvadas. Duomenys ir jų analizės metodai. Rezultatai ir jų aptarimas. Proceso mechanizmas. Matematinis modelis. Modelio derinimas su bandymų duomenimis. Modelio patikra (dispersinė analizė). Išvados.
  Biologija, referatas(8 puslapiai)
  2010-04-29
 • Žmogaus organų sistemos

  PowerPoint pristatymas. Atramos – judėjimo sistema. Griaučiai. Kaulai. Sąnarys. Sąnarių kvalifikacija. Pagal formą sąnariai skirstomi. Dar sąnariai gali būti. Pagrindiniai sąnariai. Sąnarių ligos. Kremzlė. Raumuo.
  Biologija, pristatymas(23 skaidrės)
  2007-05-15
 • Žmogaus raumenys

  PowerPoint pristatymas. Raumenų funkcijos. Raumeniniai audiniai. Raumeninio audinio struktūra. Aktino ir miozino baltymai. Aktino ir miozino molekulės. Nervo ir raumens jungtis. Jaudinimo plitimas. Galvos raumenys. Rankos raumenys. Krūtinės ir pilvo raumenys. Šlaunies raumenys. Raumenų darbas lenkiant ir tiesiant koją. Blauzdos ir pėdos raumenys. Nugaros raumenys. Žmogaus raumenys.
  Biologija, pristatymas(23 skaidrės)
  2011-05-16
 • Žmogaus smegenų evoliucija

  PowerPoint pristatymas. Darbo tikslai. Diagrama. Žmogaus evoliucijos šaka.
  Biologija, pristatymas(16 skaidrių)
  2006-03-23
 • Žmogaus sveikata ir ligos

  Biologijos testas. 15 klausimų testas su atsakymais. Žmogaus sveikata ir ligos.
  Biologija, testas(3 puslapiai)
  2011-01-05
 • Žmogui naudingos bakterijos

  Įvadas. Probiotikai. Bakterijos. Antibiotikai. Penicilinas – dėka bakterijų. Streptomicinas. Bakterijų reikšmė pramonėje. Bakterijų reikšmė maisto pramonėje. Pieno rūgšties fermentacija. Kefyras. Rūgpienis. Pasukos. Jogurtai. Mikrobų vaidmuo žemės ūkyje. Mikrobų panaudojimas kitose pramonės šakose. Cheminių medžiagų gamyba. Pluoštinių augalų apdirbime. Avalynės pramonėje. Išvados.
  Biologija, referatas(13 puslapių)
  2006-10-05
 • Žmogus

  PowerPoint pristatymas. Žmogaus kūno organai. Gyvybinės funkcijos. Nervų sistema. Galvos smegenys. Nugaros smegenys. Šalinimo sistema. Inkstai, kiti šalinimo organai... Kraujotaka. Venos ir arterijos. Širdis. Kvėpavimas. Plaučiai. Oda. Virškinimas. Kasa ir kepenys. Skrandis. Žarnynas. Jutimas. Uoslė. Klausa. Rega.
  Biologija, pristatymas(20 skaidrių)
  2006-03-30
 • Žmogus – įvairių mokslų tyrimo objektas

  10 klausimų testas su teisingais atsakymais.
  Biologija, testas(1 puslapis)
  2006-03-29
 • Žmogus ir gamta (2)

  Įvadas. Žmogus ir vanduo. Žmogus ir miškas. Žmogus ir oras. Žmogus ir gyvūnai. Žmogus ir stichinės nelaimės. Pabaiga.
  Biologija, referatas(14 puslapių)
  2006-10-18
 • Žmogus ir gamta (3)

  Įvadas. Vandens tarša – gamtai. Vandens svarba. Žolės deginimo svarba. Oro užterštumas Lietuvoje. Draustiniai. Raudonoji knyga. Gyvūnija. Augalija. Triukšmas. Šiukšlės. Išvados.
  Biologija, referatas(7 puslapiai)
  2006-10-19
 • Žmogus priklauso primatams

  PowerPoint pristatymas. Kas būdinga primatams. Primatų skirstymas. Homo gentis. Homo erectus. Homo sapiens. Rūšis. Rūšis - tai. Rūšių susidarymas. Reprodukcinę izoliaciją palaikantys mechanizmai. Izoliacijos po poravimosi mechanizmas.
  Biologija, pristatymas(22 skaidrės)
  2008-12-17
 • Žmonių didžiųjų rasių biologiniai ypatumai

  Įvadas. Skirstymas į rases. Fenotipiniai skirtumai. Odos spalva. Kūno sudėjimas. Kūno masės didėjimas. "Išsikišusių" kūno dalių didėjimas (ilgėjimas). Akių forma.
  Biologija, referatas(6 puslapiai)
  2006-12-01
 • Žmonių ligas sukeliantys grybai

  Mikologijos ir algologijos referatas. Įvadas. Kandidozė. Aspergiliozė. Nagų ir pėdų grybelis. Trichofitija. Aktinomikozė. Apibendrinimas.
  Biologija, referatas(13 puslapių)
  2012-03-01
 • Žmonių populiacija

  PowerPoint pristatymas. Pasaulio žmonių populiacija. Kodėl žmonių populiacija didėja? Pagrindinės priežastys. Žmonija ir ligos. Skiepų atradimas. Klimato poveikis žmonių populiacijai. Žmonija ir maisto ištekliai. Ar galės mus išmaitinti Žemė? Trumpai.
  Biologija, pristatymas(38 skaidrės)
  2007-01-17
Puslapyje rodyti po