Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija

Biologija (464 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Koevoliucija

  Įvadas. Koevoliucija biologijoje. Mutualizmas. Specifiniai pavyzdžiai. Dūzgiantys paukščiai (kolibriai) ir ornitofilinės gėlės. Juka drugys ir juka augalai. Raištinė gyvatė ir grublėtasis tritonas. Senojo pasaulio buriuotojas ir karčioji rūta. Išvados.
  Biologija, referatas(8 puslapiai)
  2011-11-05
 • Kolageno tipai

  PowerPoint pristatymas. Kolagenas. Kolageno tipas ir sandara. I tipo kolagenas. II tipo kolagenas. III tipo kolagenas. IV tipo kolagenas. V tipo kolagenas. VI tipo kolagenas.
  Biologija, pristatymas(9 skaidrės)
  2010-12-28
 • Kolibriai

  PowerPoint pristatymas. Išvaizda. Gyvenimo būdas. Elgesys. Geografinis paplitimas. Natūrali aplinka. Migracija. Reikšmė. Tautosaka.
  Biologija, pristatymas(7 skaidrės)
  2010-04-14
 • Kompiuterinis žinynas: protistai ir moneros

  Protistai. Dumbliai. Pirmuonys. Moneros. Bakterijos. Įvadas. Išvados. Pasiūlymai.
  Biologija, referatas(18 puslapių)
  2006-04-04
 • Krakmolo grūdelių dažymas ir mikroskopavimas

  Eksperimento tikslas: nustatyti ir palyginti įvairių augalų krakmolo grūdelius. Hipotezė. Priemonės ir medžiagos. Darbo eiga. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvada. Klausimai ir atsakymai. Kokiose augalų dalyse kaupiamas krakmolas? Kodėl? Nurodykite kelis maisto produktus, turinčius daug krakmolo. Kokiomis savybėmis turi pasižymėti molekulės, atliekančios kaupiamąją funkciją? Žmogus augalų angliavandenius naudoja ne tik maistui (sudaro apie 70% jo raciono), bet ir kitoms reikmėms. Nurodykite, kam dar naudojami angliavandeniai.
  Biologija, laboratorinis darbas(2 puslapiai)
  2007-11-26
 • Krakmolo grūdelių dažymas ir mikroskopavimas (2)

  Teorija. Darbo tikslas: nustatyti ir palyginti įvairių augalų krakmolo grūdelius. Hipotezė. Darbo priemonės. Darbo eiga. Rezultatas. Išvada. Nuotraukos (6).
  Biologija, laboratorinis darbas(1 puslapis)
  2008-01-23
 • Krakmolo skaidymas fermentų pagalba. pH įtaka baltymo skaidymui

  2 laboratoriniai darbai. Angliavandeniai. Tikslas. Hipotezė. Priemonės ir medžiagos. Darbo aprašymas. Gauti rezultatai. Išvados. Baltymai. Tikslas. Hipotezė. Priemonės ir medžiagos. Darbo aprašymas. Gauti rezultatai. Išvados.
  Biologija, laboratorinis darbas(4 puslapiai)
  2010-02-24
 • Kraujas

  Kraujas. Kraujo plazmos sudėtis ir sudedamųjų dalių svarba. Kraujo forminiai elementai. Kraujo vaidmuo kvėpavimo procesuose. Leukocitai. Trombocitai.
  Biologija, referatas(5 puslapiai)
  2005-11-25
 • Kraujas (9)

  PowerPoint pristatymas. Bendra kraujo charakteristika. Kraujo funkcijos. Kraujo savybės. Kraujo plazma. Plazmos savybės. Kraujo ląstelės. Eritrocitai. Fiziologinė eritrocitų reikšmė. Eritrocitų nusėdimo greitis (ENG). Leukocitai. Leukocitai klasifikuojami pagal tam tikrus požymius. Leukocitų fiziologinė reikšmė. Trombocitai.
  Biologija, pristatymas(22 skaidrės)
  2008-04-17
 • Kraujo plokštelės

  Kraujas. Eritrocitai. Leukocitai. Trombocitai. Faktoriai. Kraujo krešėjimas. Antihemostazinė sistema. Defibrinuotas kraujas. Hemostazinė (kraujavimą stabdanti) sistema. Kraujo plazmos faktoriai. Trombocitų faktoriai. Pirmoji fazė. Antroji fazė. Trečioji fazė. Ketvirtoji, arba retrakcijos, fazė.
  Biologija, referatas(6 puslapiai)
  2007-08-23
 • Ksilotrofiniai grybai, jų funkcionavimas ir ekologija

  Įvadas. Ksilotrofų grupės. Ksilosaprotrofai. Puvimas, jo stadijos bei tipai. Sistematika ir pavyzdžiai. Ksilobiotrofai. Sistematika ir pavyzdžiai. Labiausiai paplitusios ligos. Ksilotrofų ekologija. Išvados.
  Biologija, referatas(8 puslapiai)
  2009-10-06
 • Kumbso reakcija

  Kumbso (Coombs) reakcija. Įvadas. Kumbso reakcija. Tiesioginė Kumbso reakcija. Netiesioginė Kumbso reakcija. Išvados.
  Biologija, referatas(5 puslapiai)
  2006-10-26
 • Kurtuvėnų žuvininkystės tvenkiniai

  Įvadas. Literatūros apžvalga. Bendri duomenys apie Kurtuvėnų žuvininkystės ūkį, surašyti remiantis archyviniais žurnalais. Kurtuvėnų tvenkiniai prieš Antrąjį pasaulinį karą. Darbo tikslai ir uždaviniai. Metodika. Tyrimo objektas. Darbo rezultatas. Tvenkinių skirstymas. Tvenkiniai esantys už parko teritorijos ribų. Žiemojimo tvenkiniai. Tvenkinių paruošimas žuvų peržiemojimui. Deguonies kitimo stebėjimai vasario mėnesį žiemojimo tvenkiniuose 2005 metais.
  Biologija, diplominis darbas(13 puslapių)
  2006-11-19
 • Kvėpavimas

  Apie kvėpavimą: Ameba, Sliekas, Žuvys, Žiogas, Žmogus. Oro kelias į plaučius. Dujų apykaita.
  Biologija, referatas(10 puslapių)
  2005-05-27
 • Kvėpavimas (6)

  20 klausimų biologijos testas. Pažymėti teisingi atsakymai.
  Biologija, testas(2 puslapiai)
  2006-12-08
 • Kvėpavimas (7)

  PowerPoint pristatymas. Kvėpavimas. Gyvūnų kvėpavimas. Bakterijos. Protistai. Ameba. Žalioji euglena. Klumpelė. Duobagyviai. Hidra. Nariuotakojai. Vėžiagyviai. Voragyviai. Vabzdžiai. Minkštakūniai. Didžioji kūdrinukė. Bedantė. Kirmėlės. Plokščiosios kirmėlės. Apvaliosios kirmėlės. Žieduotosios kirmėlės. Chordiniai. Žuvys. Varliagyviai. Ropliai. Paukščiai. Žinduoliai. Augalai. Kvėpavimas. Įkvėpimas ir iškvėpimas. Dažniausios kvėpavimo takų ligos.
  Biologija, pristatymas(22 skaidrės)
  2007-05-11
 • Kvėpavimas (8)

  Biologijos kryžiažodis. Tema "Kvėpavimas".
  Biologija, namų darbas(2 puslapiai)
  2007-06-16
 • Kvėpavimas ir šalinimo sistema

  Atlikite užduotis. Kokia žmogaus organizmo organų sistema pavaizduota? Išvardinkite pažymėtas organų sistemos dalis. Apie kokią dalį kalbama? Raumuo, skiriantis pilvo ertmę nuo krūtinės ląstos. Iš kremzlinių pusžieddžių sudarytas vamzdelis. Du vamzdeliai, kurie baigiasi pūslelėmis. Pūslelės apraizgytos kapiliarais. Kodėl po vandeniu narai naudoja deguonies įrangą? Kam reikalingas kvėpavimas? Kokia nosies ertmės paskirtis? Trachėjos? Atlikite užduotis. Kaip vadinama ši pūslelė? Kur ji yra? Kokia jos paskirtis? Prie rodyklių parašykite, kokių medžiagų mainai vyksta. Kaip vadinamos kraujo ląstelės pavaizduotos šiame piešinyje? Kokia jų paskirtis? Kokiai organų sistemai priklauso šios pūslelės? Kur keliauja medžiaga atiduota į kraują, toliau? Kur keliauja iš kraujo atiduota medžiaga, toliau? Ar galime teigti, kad šios kraujo ląstelės tai eritrocitai? Kodėl? Atsakykite į klausimus. Kokiame organoide yra išlaisvinama energija iš maisto medžiagų? Kaip vadinamas šis procesas? Parašykite kvėpavimo reakcijos formulę. Parašykite tris pavyzdžius, kam naudojama viduląstelinio kvėpavimo metu išlaisvinta energija. Užpildykite lentelę. Atsakykite į klausimus. Kaip kvėpuoja vienaląsčiai? Kaip kvėpuoja žuvys? Ar augalui reikalingas deguonis? Jei taip, tai kam? Ar augalo šaknim reikalingas deguonis? Kas būtų jei augalo šaknų ląstelės jo negautų? Parašykite fotosintezės reakciją. Parašykite kvėpavimo reakciją. Kokiame ląstelės organoide vyksta fotosintezė? Kvėpavimas? Kokiose ląstelėse (augalinėse ar gyvūninėse) vyksta kvėpavimas? Fotosintezė? Atlikite užduotis. Kokia žmogaus organizmo sistema pavaizduota? Įvardinkite jos dalis. Kaip iš žmogaus organizmo pašalinamas anglies dioksidas? Kas vyksta kepenyse? Atsakykite į klausimus. Iš ko sudaryti inkstai? Kas vyksta inkstuose? Kur kaupiasi šlapimas? Kur susidaro šlapalas? Kas yra amoniakas? Atlikite užduotis. Koks žmogaus kūno sluoksnis pavaizduotas? Įvardinkite numerėliais (1-3) pateiktas dalis. Kokių medžiagų šalinimas vyksta šiuo žmogaus kūno sluoksniu? Kas yra prakaitavimas? Pro kokius organus žmogaus organizme šalinamas vanduo? Užpildykite lentelę. Atsakykite į klausimus. Kaip medžiai atsikrato švino, kuris per vasarą nusėda į augalo lapus? Kokie pakitimai vyksta rudenį lapo ląstelėse? Kaip augalai šalina deguonį ir anglies dioksidą? Kokios ląstelės anglies dioksidą dar panaudoja fotosintezei? Kaip augalo ląstelėse susidaro deguonis? Kaip augalo ląstelėse susidaro CO2? Kaip vadinamas vandens garinimas pro lapus? Kokią dieną garinimas vyksta sparčiau? Kodėl? Kam reikalingi sakai medžiams? Atsakymai.
  Biologija, testas(5 puslapiai)
  2010-08-25
 • Ląstelė

  Gyvieji organizmai sudaryti iš ląstelių. Bendras ląstelės sandaros planas. Branduolio reikšmė. Branduolėliai, jų reikšmė. Mitochondrijos. Ribosomose sintetinami baltymai. Endoplazminis tinklas. Goldžio aparatas. Darbas iliustruotas.
  Biologija, referatas(6 puslapiai)
  2005-05-13
 • Ląstelė — gyvybės pagrindas

  Įvadas. Ląstelės cheminė sudėtis. Ląstelės struktūra. Citoplazma. Branduolys (nucleus, caryon). Tarpląstelinė medžiaga. Ląstelės gyvybinė veikla. Prokariotinės ir eukariotinės ląstelių palyginimas. Eukariotinės ląstelės yra sudėtingesnės. Membranos sandara ir veikimas. Kaip molekulės prasiskverbia pro plazminę membraną. Difuzija. Kaip panaudojama difuzija. Osmosas. Toniškumas. Baltymų nešiklių padedama pernaša. Palengvintoji pernaša. Aktyvioji pernaša. Membraninių pūslelių padedama pernaša. Endocitozė. Egzocitozė. Difuzijos ir osmoso teorija celiulito gydyme. VACUSTYLER - kintančio slėgio kapsulė. Apibendrinimas.
  Biologija, referatas(12 puslapių)
  2009-03-28
Puslapyje rodyti po